Home WSPIERAMY ASP – V edycja konkursu Dyplom z Archicadem – 23.06.2022 x WSC
ASP – V edycja konkursu Dyplom z Archicadem – 23.06.2022 x WSC
0

ASP – V edycja konkursu Dyplom z Archicadem – 23.06.2022 x WSC

0

Tegoroczny finał konkursu DZA odbył się 23. Czerwca 2022 na terenie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas finału laureaci oraz zaproszeni goście mieli przyjemność zwiedzić Elektrownie Powiśle pod przewodnictwem arch. Szymona Wojciechowskiego – Prezesa Zarządu, współwłaściciela, Architekta-Partnera biura architektonicznego APA Wojciechowski.

Kreatywność, odwaga w rozwiązywaniu problemów, umiejętność zrozumienia potrzeb, ocena możliwości realizacji własnych pomysłów, w końcu pewność swojego warsztatu to cechy dobrego architekta. Najlepszych cechuje ponadto wizjonerskie, lecz niepozbawione racjonalności, podejście do podejmowanych tematów.

Z ogromną przyjemnością prezentujemy prace młodych polskich architektów, absolwentów wydziałów architektury z całej Polski, których mamy nadzieję zobaczyć w niedalekiej przyszłości w gronie najlepszych polskich twórców. Podobnie jak w latach poprzednich, w nadesłanych projektach podejmowano tematy, które można zamknąć w ramie określeń: „eksperyment, manifest, wyzwanie, miasto, forma”, jednak w tym roku zauważyliśmy wyraźny trend działania na rzecz natury, w szacunku dla niej i z zaangażowaniem w jej ochronę.

Od pięciu lat konkurs organizowany przez WSC cieszy się coraz większą popularnością wśród studentów wydziałów architektury, architektury wnętrz i architektury krajobrazu. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych projektów wykonanych z wykorzystaniem programu Archicad firmy GRAPHISOFT. Naszą ideą jest promowanie młodych, utalentowanych architektów korzystających z oprogramowania BIM i zachęcanie studentów do posługiwania się w pracy najnowocześniejszymi narzędziami i technologiami. Piąta edycja Konkursu objęła prace dyplomowe obronione w roku 2021 oraz na początku roku 2022.

Prace oceniane były przez JURY w składzie: mgr inż. arch. Robert Konieczny (KWK Promes), mgr inż. arch. Szymon Wojciechowski (APA Wojciechowski), mgr inż. arch. Zbigniewa Maćków (Maćków Pracowania Projektowa), mgr inż. arch. Wojciech Gwizdak (2G Studio), mgr inż. arch. Iwona Szymanik (WSC), mgr inż. arch. Witold Szymanik (WSC) oraz mgr inż. arch. Rafał Ślęk (WSC) – sekretarz organizacyjny Konkursu. Wyłonienie laureatów nie było łatwym zadaniem, w tym roku napłynęło na Konkurs niemal 300 prac o zróżnicowanej tematyce i wysokim poziomie, co przysporzyło jurorom wiele satysfakcjonującej pracy.

Obecnie trwa kolejna, szósta już edycja Konkursu, do której zgłaszane mogą być prace obronione w roku 2022 oraz na początku roku 2023 (do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń). Pula nagród wynosi ponad 70 000 złotych. Na zakończenie Konkursu, wzorem lat ubiegłych, organizujemy uroczystą galę finałową z architektonicznymi atrakcjami.

Zachęcamy do propagowania Konkursu wśród studentów. Mamy nadzieje, że udział w konkursie DYPLOM Z ARCHICADEM ułatwi najlepszym absolwentom dobry start i osiągnięcie wymarzonej pozycji zawodowej, a także realizację pomysłów związanych z tworzeniem architektury na miarę ich kreatywności i talentu.

Iwona Szymanik
Architekt
wiceprezes zarządu WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.

I MIEJSCE – Michał KacprzykDYPLOM INŻYNIERSKI

II MIEJSCE – Jakub Pietrucha – DYPLOM INŻYNIERSKI

III MIEJSCE – Mateusz Dziuba – DYPLOM INŻYNIERSKI

I MIEJSCE – Alicja Nowak – DYPLOM MAGISTERSKI

II MIEJSCE – Klaudia Trębska – DYPLOM MAGISTERSKI

III MIEJSCE – Bartosz Iwanow – DYPLOM MAGISTERSKI

Fotorelacja z Gali

open