1. Home
  2. BUILDER MOVIE TV
  3. GALA FINAŁOWA BUILDER FOR THE FUTURE 2021-2022
GALA FINAŁOWA BUILDER FOR THE FUTURE 2021-2022

GALA FINAŁOWA BUILDER FOR THE FUTURE 2021-2022

0

7 czerwca w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się Gala Builder for the Future – finałowe wydarzenie ogólnopolskiego programu edukacyjnego realizowanego przez miesięcznik „Builder” oraz Partnerów strategicznych. Podczas uroczystości poznaliśmy laureatów Konkursu dla Młodych Architektów oraz Konkursu dla Młodych Inżynierów Budownictwa.

Powrót do normalności

Ostatnie dwa lata pandemii, zmusiły nas do całkowitego przejścia w tryb zdalny i widywania się zarówno z naszmi partnerami biznesowymi jak i uczestnikami programu B4F, tylko przez ekran komputera czy telefonu. Jeszcze w lutym byliśmy przekonani, że posiedzenia Kapituł oraz finały Konkursów, nie będą możliwe do zrealizowania w takiej formie, jaką przybrały ostatecznie.

W marcu zarząd Buildera podjął decyzję o zorganizowaniu przesłuchań na żywo, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Przesłuchania odbyły się w dniach 26 i 27 kwietnia. Przybyło na nie kilkadziesiąt osób z Całej Polski – uczestników Konkursu, którzy w drodze głosowania zostali zakwalifikowani do finału oraz członków Kapituły, reprezentujących świat nauki i biznesu.

Rozwijamy się dla Was

Pomimo pandemii Program B4F cały czas się rozwija i realizuje nowe projekty. W edycji 2021/2022 zostało zorganizowanych kilkadziesiąt wydarzeń, w których wzięły udział tysiące uczestników. W tegorocznej edycji jako pierwsi w Polsce, na taką skalę zorganizowaliśmy trzydniowy Maraton BIM, na który przyjechało dziesięć zespołów z największych uczelni technicznych w Polsce.

Miesięcznik Builder nie tylko organizuje, ale także uczestniczy w wydarzeniach branżowych, dedykowanych młodym architektom i inżynierom. W semestrze letnim kilkakrotnie braliśmy czynny udział w Targach Pracy, podczas których opowiadaliśmy o wartości naszego programu edukacyjnego, tym którzy dopiero rozpoczynają lub planują swoją ścieżkę zawodową.

Program jest kontynuowany, a kolejne przedsięwzięcia edukacyjne zostaną realizowane już po wakacjach.

Gala Builder for the Future

Ogłoszenie wyników IX edycji Konkursu dla Młodych Architektów i V edycji Konkursu dla Młodych Inżynierów Budownictwa stanowiło główny, choć nie jedyny punkt Gali Builder for the Future. Uroczystość była okazją do podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację działań edukacyjnych. Szczególne podziękowania należą się Partnerom programu oraz członkom obu Kapituł konkursowych – którym przewodniczył prof. dr hab. inż. Leonard Runkiewicz, prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz oraz prof. dr hab. inż. Maria Kaszyńska.

Regulamin pozwala uczestnikom Konkursów na zgłaszanie do nich swoich prac dyplomowych. dlatego na Galę zaprosiliśmy promotorów tych prac, które zostały wyróżnione w ramach obu Konkursów i złożyliśmy podziękowania za zaangażowanie i mentorskie wsparcie.

Po części oficjalnej uroczystości był czas na dyskusje kuluarowe oraz chwila dla reporterów i fotoreporterów. W studiu Builder Movie TV komentarzy na temat wyników konkursu udzielali jurorzy, a laureaci dzielili się wrażeniami z udziału w konkursowych zmaganiach.

Gala Finałowa Builder for the Future 2022 odbyła się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministra Edukacji i Nauki.

ROZSTRZYGNIĘCIE IX EDYCJI KONKURSU DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW 2021-2022

ROZSTRZYGNIĘCIE V EDYCJI KONKURSU DLA MŁODYCH INŻYNIERÓW 2021-2022