1. Home
  2. WARTO SZKICOWAĆ
  3. ZNAMY LAUREATÓW AKCJI WARTO SZKICOWAĆ
ZNAMY LAUREATÓW AKCJI WARTO SZKICOWAĆ
0

ZNAMY LAUREATÓW AKCJI WARTO SZKICOWAĆ

0

Tegoroczna akcja warto szkicować dobiegła końca. Postanowiliśmy zaprezentować i nagrodzić prace, które do nas nadesłaliście.

Wszystkim autorom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

Laureatów prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej, w celu ustalenia sposobu przekazania nagród.

Poniżej możecie obejrzeć zwycięskie prace, a także dowiedzieć się, czym dla ich autorów prac jest SZKICOWANIE.

Agnieszka Dominika Hoja

„Szkicowanie jest dla mnie formą utrwalania piękna i towarzyszących mi emocji. Pozwala w naturalny sposób oddać nastrój chwili i syntetycznie wskazać najbardziej intrygujące elementy otaczającej kompozycji. Załączam szkic- żywe wspomnienie tegorocznych wakacji w centrum miasta Rab.”

Technika: cienkopisy i kredki, szary papier.

Agnieszka Dominika Hoja

„Szkic z miasta, w którym studiuję – Łodzi. Analizowanie otoczenia poprzez rysunek pozwala mi zwrócić uwagę na tak ważny aspekt projektowy jakim są detale. Dopiero, gdy wpatruję się w obiekt, zauważam szereg drobnych składowych, które wpływają na jego całościowy odbiór.”

Technika: cienkopisy na papierze

Agnieszka Dominika Hoja

„Widok wprost z okna. Szkice pozwalają mi dokonać syntezy otaczającego świata – paradoksalnie, poprzez rozbieganą i nieco impulsywną kreskę. Szkice są poniekąd urzeczywistnieniem intuicji i wrażeniowego postrzegania.”

Technika: cienkopisy i biała kredka, szary papier.

Agnieszka Dominika Hoja

Kolejne z wakacyjnych wspomnień- centrum miasta Rab z widokiem na niekończące się schody. Ilekroć przeglądam szkice z wyjazdu, wraca nastrój, który towarzyszył mi podczas tworzenia.

Technika: cienkopisy i biała kredka, szary papier.


Dominika Meres

Szkicuję, bo lubię. Szkicowanie jest dla mnie sposobem na zapisanie myśli i spostrzeżeń. Szkicuję, żeby lepiej zapamiętać miejsca i przełożyć swoje emocje na papier. Najczęściej szkicuję miejsca, które odwiedziłam. Jest dla mnie też przede wszystkim nierozerwalną częścią procesu projektowego. Szkice nie muszą być idealne, mają pokazywać istotę tego co siedzi mi w głowie, co mnie zachwyciło.


Kamila Lorenc-Ptasznik

„Rysunek pozwala mi przekroczyć rzeczywistość i oczywiste schematy. Jedyną rzeczą która mnie ogranicza to miejsce na kartce i atrament w piórze. Szkic jest dla mnie formą ukazania realnej i nierealnej wizji oraz odczuć. Ilustracje pozwalają przelać pomysł i myśl na papier, w prosty, czytelny i szybki sposób, obrazując pomysł.


Kamila Łukasik

Szkicuję, ponieważ moja wyobraźnia daje mi do tego dużo pomysłów. To najlepszy sposób na ukazanie tego, co wyobrażamy sobie w swojej głowie, a nie potrafimy tego powiedzieć. W ten sposób możemy się rozwijać, ale też wyrażać swoje emocje.


Magdalena Kostko

Szybki szkic mebla wykonanego z drewna i giętej sklejki. Docelowo ma stać się stolikiem nocnym do pokoju dziecięcego.”