Home QUIZY I MINI KONKURSY WYNIKI WAKACYJNEJ AKADEMII CEMEX #2
WYNIKI WAKACYJNEJ AKADEMII CEMEX #2
0

WYNIKI WAKACYJNEJ AKADEMII CEMEX #2

0

Dziękujemy za zgłoszenia w Wakacyjnej Akademii Cemex #2. Poniżej prezentujemy prawidłowe odpowiedzi. Ze zwycięzcami skontaktujemy się w wiadomości prywatnej w celu ustalenia sposobu przekazania nagród. Gratulacje!

Nagrodą w każdym są gadżety Partnera Strategicznego programu Builder for the Young Architects, firmy Cemex Polska oraz publikacje z biblioteki Buildera.

WAKACYJNA AKADEMIA CEMEX #2 ODPOWIEDZI

1. Pytanie otwarte: Czy beton CEMEX może być przyjazny dla środowiska? Uzasadnij swoją wypowiedz, podaj przykłady takich betonów jest jeśli uważasz, że TAK.
Odpowiedz: Beton może być niskoemisyjny, dzięki zoptymalizowanym recepturom, wykorzystaniem cementów o obniżonej emisji CO2 oraz użyciem lokalnych produktów do jego produkcji. CEMEX posiada w swojej ofercie takie produkty, są to niskoemisyjne betony pod marka Vertua®

2. Pytanie: Do budowy jakich elementów stosuje się beton VERTUA®?
a.) fundamenty, pale fundamentowe, płyty
b.). elementy konstrukcyjne, posadzki
c.) elementy zewnętrzne
d.) wszystkie wymienione w punkcie a), b) i c)

3. Pytanie otwarte: Czym jest kompensacja emisji dwutlenku węgla w betonie VERTUA®?
Odpowiedz: Kompensacja to mechanizm, który polega na równoważeniu emisji dwutlenku węgla lub jej części przez zakup takiej samej ilości kredytów węglowych (ekwiwalentów dwutlenku węgla) pochodzących z realizacji projektów w obszarze energii odnawialnej i ochrony bioróżnorodności. W tym celu CEMEX współpracuje z Natural Capital Partners – wielokrotnie nagradzaną firmą specjalizującą się w projektach związanych z kompensacją (offsetowaniem) emisji dwutlenku węgla.

open