1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA INSPIRACJE
  4. Okna do płaskiego dachu – zobacz, jakie są ich benefity
Okna do płaskiego dachu – zobacz, jakie są ich benefity

Okna do płaskiego dachu – zobacz, jakie są ich benefity

0

Zwiększenie powierzchni użytkowej najwyższego piętra, możliwość zagospodarowania przestrzeni w dowolny sposób, a także brak kłopotów z montażem okien – to tylko niektóre czynniki przemawiające za decyzją o wyborze płaskiego dachu.

Aby jednocześnie utrzymać najwyższy komfort przebywania we wnętrzu i zapewnić świeże powietrze w domu, szczególnie o dużej powierzchni, warto zwrócić uwagę na wybór okien. Dowiedz się, dlaczego dobrze jest wybrać okna do płaskiego dachu VELUX!

Płaski dach niegdyś kojarzył się wyłącznie z blokami i budynkami użyteczności publicznej. Dziś coraz częściej znajduje się w domach jednorodzinnych w stylu nowoczesnym. Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie, zyskujesz wiele korzyści. Jest to jednak także wyzwanie związane z koniecznością zadbania o odpowiednie nasłonecznienie i wentylację. Rozwiązaniem są okna dachowe przystosowane do montażu na płaskim dachu.

Okna do dachu płaskiego – światło słoneczne w centralnym obszarze domu

Ile światła potrzebujesz, aby komfortowo czuć się w pomieszczeniu? Najprościej mówiąc: jak najwięcej światła słonecznego i jak najmniej sztucznego. Okna VELUX do dachu płaskiego są doskonałym sposobem na wpuszczenie światła naturalnego do samego centrum wnętrza. W przeciwieństwie do okien fasadowych, które rozjaśniają tylko obrzeża pomieszczenia, okno w płaskim dachu można umieścić dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz – w ulubionym miejscu pracy lub odpoczynku czy zabawy Twojego dziecka.

Dla zapewnienia optymalnego nasłonecznienia rekomendowana powierzchnia okien w dachu powinna wynosić co najmniej 12% całkowitej powierzchni podłogi pomieszczenia.

Co ważne, do okna dachowego tego typu można dodać roletę regulującą ilość wpadającego światła. Świetnym uzupełnieniem będzie także markiza, za pomocą której skutecznie ochronisz pomieszczenie przed nagrzewaniem.

Świeże powietrze w domu to niższa wilgotność

Świeże powietrze w domu jest niezbędne do pracy, nauki, a także po prostu do komfortowego przebywania w pomieszczeniu. Optymalny przepływ powietrza w domu z płaskim dachem zapewnią Ci odpowiednio rozmieszczone okna. Dobra wentylacja jest potrzebna, aby zapobiec zbyt wysokiej wilgotności w pomieszczeniu.

Montaż okien w kuchni z płaskim dachem gwarantuje dobre widzenie przygotowywanych potraw i niweluje problemy z parowaniem. W łazience otwarte okno dachowe skutecznie usunie skropliny i wilgoć.

Jeśli chodzi o czynniki zewnętrzne, modele okien VELUX przeznaczone na dachy płaskie skutecznie i bez niszczenia szyb zatrzymują deszcz, śnieg i silny wiatr. Jest to związane z faktem, że posiadają one wysokie parametry wytrzymałościowe i termoizolacyjne.

Funkcjonalność okien VELUX przeznaczonych do płaskiego dachu

Okna VELUX do płaskich dachów są dostępne w kilku wersjach. Do zalet każdego modelu można zaliczyć komfortową obsługę, łatwość utrzymania w czystości i gwarancję bezpiecznego użytkowania przez wiele lat. W zależności od rodzaju poszczególne okna posiadają także inne dodatkowe zalety.

  • Sferyczny moduł szklany, wykonany w unikalnej technologii CurveTech, to zakrzywione, odporne na zarysowania szkło, dzięki czemu woda, liście i inne zanieczyszczenia są skutecznie usuwane z jego powierzchni.
  • Płaski moduł szklany posiada powłokę łatwo zmywalną, dzięki czemu czyści się pod wpływem deszczu i nie wymaga częstego mycia.
  • Kopuły mogą mieć właściwości pochłaniające hałas lub oddymiające.
  • Okna wyłazowe sprawdzają się jako wygodne wyjście na dach w przystosowanych do tego miejscach.

To tylko część właściwości poszczególnych rodzajów okien VELUX do płaskiego dachu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co to jest kopuła i jakie ma cechy, poznać właściwości sferycznych i płaskich modułów oraz dowiedzieć się wielu przydatnych informacji, zajrzyj do innych naszych tekstów. Jeśli natomiast zależy Ci na wiedzy w pigułce, koniecznie sprawdź poradnik: Okna do dachu płaskiego – typy i najważniejsze informacje.

Planujesz budowę domu z płaskim dachem? A może chcesz poprawić nasłonecznienie i dostęp do świeżego powietrza w swoim już wybudowanym domu? Sprawdź naszą ofertę, wybierz okno dla siebie i ciesz się komfortem w każdym pomieszczeniu!