1. Home
  2. DWA OBLICZA
  3. QUIZY SPB
  4. QUIZ 14 #EDUKACJAZBRANŻĄ
QUIZ 14 #EDUKACJAZBRANŻĄ
0

QUIZ 14 #EDUKACJAZBRANŻĄ

0

Przed Wami kolejny quiz z cyklu #EdukacjazBranżą pod hasłem DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ. Trzy pierwsze osoby, które prześlą do nas przez Messenger 4YoungArchitects lub e-mail b4f@buildercorp.pl poprawne odpowiedzi na pytania, otrzymają nagrody.

Nagrodą w quizie są gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie Producentów Betonów, Partnera Strategicznego programu Builder for the Young Architects oraz publikacje z biblioteki Buildera.

QUIZ XIV #EdukacjazBranżą #EdukacjazSPB

Stowarzyszenie Producentów Betonów to organizacja powstała w 1994 r, która grupuje producentów autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK) oraz prefabrykacji betonowej. Do Stowarzyszenia należą wszyscy krajowi producenci ABK, natomiast prefabrykację betonową reprezentują największe i średnie firmy.

Odpowiedz na dwa poniższe pytania. Wygraj wartościowe publikacje oraz gadżety.

Prefabrykacja Betonowa
1. Który rodzaj cementu przy produkcji prefabrykowanych sprężonych belek mostowych należy zastosować aby po ok. 20 godzinach od zaformowania uzyskać gwarantowaną wytrzymałość betonu (ok.70-80% wytrzymałości końcowej), tak aby bezpiecznie sprężyć element (odciąć liny)?
a) CEM I 52,5N SR3/NA
b) CEM III/B 42,5L-LH/SR/NA

Beton komórkowy
2. Dlaczego beton komórkowy jest materiałem o jednej z najniższych zawartości promieniowania naturalnego wśród materiałów budowlanych?

POBIERZ REGULAMIN