Home DWA OBLICZA QUIZY SPB QUIZ 13 #EDUKACJAZBRANŻĄ
QUIZ 13 #EDUKACJAZBRANŻĄ
0

QUIZ 13 #EDUKACJAZBRANŻĄ

0

Przed Wami kolejny quiz z cyklu #EdukacjazBranżą pod hasłem DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ. Trzy pierwsze osoby, które prześlą do nas przez Messenger 4YoungEngineers lub e-mail b4f@buildercorp.pl poprawne odpowiedzi na pytania, otrzymają nagrody.

Nagrodą w quizie są gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie Producentów Betonów, Partnera Strategicznego programu Builder for the Young Engineers oraz publikacje z biblioteki Buildera.

QUIZ XIII #EdukacjazBranżą #EdukacjazSPB

Stowarzyszenie Producentów Betonów to organizacja powstała w 1994 r, która grupuje producentów autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK) oraz prefabrykacji betonowej. Do Stowarzyszenia należą wszyscy krajowi producenci ABK, natomiast prefabrykację betonową reprezentują największe i średnie firmy.

Odpowiedz na dwa poniższe pytania. Wygraj wartościowe publikacje oraz gadżety.

Prefabrykacja Betonowa
1. Który rodzaj cementu przy produkcji prefabrykowanych sprężonych belek mostowych należy zastosować aby po ok. 20 godzinach od zaformowania uzyskać gwarantowaną wytrzymałość betonu (ok.70-80% wytrzymałości końcowej), tak aby bezpiecznie sprężyć element (odciąć liny)?
a) CEM I 52,5N SR3/NA
b) CEM III/B 42,5L-LH/SR/NA

Beton komórkowy
2. Dlaczego beton komórkowy jest materiałem o jednej z najniższych zawartości promieniowania naturalnego wśród materiałów budowlanych?

POBIERZ REGULAMIN

open