1. Home
  2. PATRONATY
  3. Rozpoczynamy nabór uczestników 11. edycji warsztatów MEDS Silesia Revival 2021!
Rozpoczynamy nabór uczestników 11. edycji warsztatów MEDS Silesia Revival 2021!

Rozpoczynamy nabór uczestników 11. edycji warsztatów MEDS Silesia Revival 2021!

0

„Revival”, hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk, nadających mu niepowtarzalną i powszechnie rozpoznawalną tożsamość. Od wielu lat region ten przeżywa stopniową transformację, stając się centrum kultury i nadając nowe znaczenie charakterystycznemu dla siebie krajobrazowi.

Rozpoczynamy nabór uczestników 11. edycji warsztatów MEDS Silesia Revival 2021!

Termin warsztatów: 14-29 sierpnia 2021
Lokalizacja: poprzemysłowe tereny Górnego Śląska, m.in. Tychy, Katowice,
Dąbrowa Górnicza.

JAK APLIKOWAĆ?
Przygotuj pracę wstępną, której tematyka dotyczyć będzie jednego z wybranych obszarów: – EKOLOGIA – REWITALIZACJA – SPOŁECZEŃSTWO. Forma, treść, technika – dowolna.

MEDS Silesia Revival 2021
„Revival”, hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk, nadających mu niepowtarzalną i powszechnie rozpoznawalną tożsamość. Od wielu lat region ten przeżywa stopniową transformację, stając się centrum kultury i nadając nowe znaczenie charakterystycznemu dla siebie krajobrazowi. Jednym z głównych wyzwań warsztatów będzie sprowokowanie idącej za transformacją regionu zmiany jego wizerunku w mentalności społeczeństwa oraz przywrócenie do życia zapomnianych przestrzeni.

Przez dwa tygodnie uczestnicy będą pracować w grupach pod okiem doświadczonych tutorów. Na początku warsztatów uczestnicy wybiorą projekty, w których udoskonalenie i wykonanie będą zaangażowani.

Warsztaty MEDS tworzą ludzie, którzy każdego roku przyjeżdżają z całego świata, żeby podzielić się swoim doświadczeniem z różnych dziedzin designu. Szukamy osób o otwartych umysłach, zamiłowaniu do ciągłego zdobywania wiedzy i pasji tworzenia.

Każda grupa wraz ze swoim tutorem będzie pracować nad powstaniem projektu i jego dokumentacją, która zaprezentowana zostanie podczas kończącej warsztaty wystawy.

Termin nadsyłania prac: 17.05-06.06
Opłata rejestracyjna: 270 €, po otrzymaniu maila z informacją o zakwalifikowaniu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę lub zaobserwuj naszego Facebooka i Instagrama