1. Home
  2. KONKURSY
  3. WYNIKI QUIZU 9 #EdukacjazBranżą
WYNIKI QUIZU 9 #EdukacjazBranżą
0

WYNIKI QUIZU 9 #EdukacjazBranżą

0

Dziękujemy za liczne zgłoszenia w dziewiątym quizie w ramach cyklu #EdukacjazBranżą pod hasłem DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ. Poniżej prezentujemy prawidłowe odpowiedzi. Ze zwycięzcami skontaktujemy się w wiadomości prywatnej w celu ustalenia sposobu przekazania nagród. Gratulacje!

QUIZ IX #EdukacjazBranżą #EdukacjazSPB

Stowarzyszenie Producentów Betonów to organizacja powstała w 1994 r, która grupuje producentów autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK) oraz prefabrykacji betonowej. Do Stowarzyszenia należą wszyscy krajowi producenci ABK, natomiast prefabrykację betonową reprezentują największe i średnie firmy.

Odpowiedzi

Odpowiedz na dwa poniższe pytania i uzasadnij swoje odpowiedzi. Wygraj wartościowe publikacje oraz gadżety.

1. Czy domieszki napowietrzające zabezpieczają beton przed korozja mrozową?

TAK, domieszki napowietrzające zabezpieczają beton przed korozją mrozową. Napowietrzenie mieszanki betonowej ma na celu wprowadzenie do struktury betonu dodatkowych porów powietrznych o odpowiednim kształcie, rozmiarze i rozmieszczeniu. Napowietrzenie jest jednym z głównych zabiegów technologicznych mających na celu poprawę odporności betonu na destrukcyjne działanie mrozu.

2. Czy z betonu komórkowego można wznosić spełniające aktualne wymagania izolacyjności cieplnej (U ≤ 0,20 W/m2·K) ściany zewnętrzne bez dodatkowych warstw izolacyjnych (np. ze styropianu czy wełny mineralnej)?

TAK. Służą do tego bloczki z betonu komórkowego „niskich” gęstości” 300 lub 350 kg/m 2 wytworzone w dużych szerokościach: 42 lub 48 cm.