Home DWA OBLICZA WYDARZENIA EDUKACJA Z BUILDEREM WYKŁAD BRANŻOWY SPB
EDUKACJA Z BUILDEREM WYKŁAD BRANŻOWY SPB
0

EDUKACJA Z BUILDEREM WYKŁAD BRANŻOWY SPB

0

 Już 4 marca 2021 (czwartek), o godz. 10.00 odbędzie się kolejny wykład z cyklu “Edukacja z Builderem”. DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ – wykład poprowadzi Stowarzyszenie Producentów Betonów – partner programu „Builder for the Future”.

Współpraca Stowarzyszenia Producentów Betonów oraz miesięcznika „Builder ma na celu prowadzenie działań edukacyjnych promujących wśród młodych architektów i inżynierów budownictwa wykorzystanie nowoczesnej prefabrykacji betonowej oraz możliwości realizacji budownictwa z zastosowaniem betonu komórkowego. W ramach prowadzonych działań edukacyjnych zostanie zorganizowany konkurs dla młodych architektów i inżynierów budownictwa, którego finał odbędzie się w październiku 2022 r. podczas konferencji „SPB 2022”.

 

4 marca 2021, godz. 10.00
Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO-PRZYRODNICZY W BYDGOSZCZY
(wykład on-line, na platformie ZOOM)

 

PANEL I

Tomasz Rybarczyk mgr inż. architekt, mgr inż. budownictwa – Rzeczoznawca budowlany, uprawniony do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, uprawniony do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej Absolwent studiów dziennych na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, studiów stacjonarnych na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, podyplomowych studiów „Bezpieczeństwo budowli” na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, podyplomowego Studium Menedżerskiego na Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doktorant na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Product manager w firmie SOLBET – największego producenta betonu komórkowego w Polsce. Praktyk w projektowaniu i na budowie, autor wielu projektów, opracowań i artykułów technicznych. Znawca materiałów budowlanych i technologii. Jego pasją jest architektura i budownictwo.

GODZ. 10.00 – 10.40         „Autoklawizowany Beton Komórkowy – wszechstronny materiał do budowy ścian”
-wykład poprowadzi: Tomasz Rybarczyk mgr inż. architekt, mgr inż. budownictwa

GODZ. 10.40 – 10.50         podsumowanie i pytania do eksperta


ZAGADNIENIA PRZEDSTAWIONE PODCZAS WYKŁADU:
– Wynalezienie betonu komórkowego
– Z czego jest produkowany ABK
– Właściwości betonu komórkowego
– Popularność betonu komórkowego
– Krótka historia wyrobów z betonu komórkowego od bloczka do ścian prefabrykowanych oraz zatoczenia koła
i ponownej drogi do bloczka do systemu tradycyjnego budowania (a nawet do gotowości branży ABK do ponownej epoki prefabrykacji)
– Obecnie oferowane wyroby / systemy
– Przykłady realizacji budynków
– Beton komórkowy a BIM  

 

PANEL II

Maciej Putowski mgr inż. budownictwa – Absolwent Budownictwa na Politechnice Poznańskiej, posiada uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi. Wieloletnie doświadczenie na różnych etapach procesu inwestycyjnego: od projektowania, poprzez kierowanie robotami budowlanymi aż do zarządzania i organizacji procesu inwestycyjnego. Obecnie kieruje Działem Sprzedaży zdobywając klientów i dbając o bieżący portfel zamówień na usługi i produkty firmy Pekabex. Prywatnie pasjonat sportów wytrzymałościowych, dwukrotnie ukończył zawody triathlonowe na dystansie IRONMAN®.

 

GODZ. 10.50 – 11.30         „Prefabrykacja betonowa w budownictwie mieszkaniowym”
wykład poprowadzi: Maciej Putowski, mgr inż. budownictwa

GODZ. 11.30 – 11.40         podsumowanie i pytania do eksperta

 

ZAGADNIENIA PRZEDSTAWIONE PODCZAS WYKŁADU:
– Historia prefabrykacji betonowej
– Zalety prefabrykacji
– Parametry techniczne
– Elementy budynku mieszkalnego
– Montaż
– Wykończenie
– Koszty
– Ekologia
– Kierunki rozwoju

 

Podczas wykładu każdy uczestnik będzie miał możliwość zadawania pytań i dyskusji  z prowadzącymi na temat prezentowanej tematyki. 

Wykłady mają charakter zamknięty, dlatego zapraszamy do kontaktu uczelnie i koła naukowe zainteresowane zorganizowaniem wykładów branżowych.

Kontakt: b4f@buildercorp.pl

 

open