Home WARTO SZKICOWAĆ SZKICOWNIK MŁODEGO ARCHITEKTA WYDANIE II
SZKICOWNIK MŁODEGO ARCHITEKTA WYDANIE II
0

SZKICOWNIK MŁODEGO ARCHITEKTA WYDANIE II

0

Prezentujemy II wydanie Szkicownika Młodego Architekta, w którym znajdziecie szkice Laureatów konkursu Warto szkicować oraz szkice naszych Mentorów: Anny Majewskiej-Karolak, Krzysztofa Moskały, Mikołaja Niewęgłowskiego, Architektów WXCA oraz Marty Sękulskiej-Wrońskiej, Partnera WXCA.

Opowiem Ci o miejscu jakie widziałam, widziałem…

Linią pokażę Ci to, co zapisane w pamięci, co stworzyło ten moment, historię. Mój moment, jedyny taki. Podzielę się z Tobą tym, co mnie poruszyło. Dla mnie jest to wielowymiarowym wspomnieniem szelestu kartki, zapachu, ciepła i myśli, zasłyszanej wówczas rozmowy. Utrwalonym głębiej, mocniej, na dłużej niż w chwili migawki aparatu.

Opowiem Ci o miejscu, które powstanie…

W przestrzeni wykreślę linie, połączenia, cień, by nadać wymiar czasu.

Rysunkiem zapraszamy do naszego świata, wyrażamy myśli. To rodzaj niewerbalnej ekspresji, a może zastąpić wiele słów. Jest zawsze z nami. Czasami to drobny gest będący uzupełnieniem dialogu, czasem jest odzwierciedleniem dialogu z samym sobą, wewnętrznego poszukiwania.

Jest tak naturalnym sposobem komunikowania, że nie zawsze zostaje utrwalony, jak nie każde słowo mówione zostaje spisane. Dopiero po zastanowieniu dostrzegamy w nim siłę inicjującą, impuls prowadzący do kolejnego, przeplatanego z innymi formami projektowego wyrazu, coraz bardziej precyzyjnego. Aż uznamy, że proces poszukiwań został zakończony i myśl zmaterializowała się w postaci obiektu, krajobrazu przeobrażonego, architektury, przedmiotu, aż twój byt dogoni czas uchwycony na szkicu. Fascynacja tą drogą sprawiła, że jesteśmy architektami. Ciągle towarzyszy nam chęć odkrywania tego, co nieodkryte, ożywiania tego, co niewidzialne, niczym podróżowanie w czasie.

 

LAUREACI KONKURSU WARTO SZKICOWAĆ

 

open