1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE INSPIRACJE
  4. Osiedle Riverview z innowacyjną stolarką okienną
Osiedle Riverview z innowacyjną stolarką okienną
0

Osiedle Riverview z innowacyjną stolarką okienną

0

Inwestycja Riverview w Gdańsku to kompleks nowoczesnych i ekskluzywnych apartamentów, w których zastosowano drewnianą stolarkę okienną.

Zastosowane okna i drzwi balkonowe spełniają najwyższe wymogi pod względem estetyki i jakości, a także wpisują się w najnowsze trendy stylistyczne i technologiczne. Stolarkę zaprojektowano według nowoczesnej architektury z dużymi przeszkleniami, dającymi dużo naturalnego światła.

Energooszczędne okna drewniane, a także okna drewniane w okładzinie aluminiowej, zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną, trwałość oraz ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Okładzina aluminiowa gwarantuje oknom prestiżowy charakter, długą żywotność, a także podkreśla wyjątkowy styl każdego z budynków.

Stolarka została wykonana z elementów dostarczanych przez producentów, uznanych na rynkach całego świata. Zastosowane drewno to sosna lita o optymalnych właściwościach fizyko-mechanicznych.

Okna i drzwi balkonowe z drewna wyposażone zostały w wysokiej jakości okucia obwiedniowe firmy GU. Zastosowano hamulce cierne, ułatwiające użytkowanie stolarki.

W oknach oraz drzwiach zamontowano specjalne szyby zespolone dwukomorowe wypełnione gazem szlachetnym (argonem), o wysokim współczynniku Rw, czyli zapewniono lepszą izolacyjność akustyczną okien, chroniąc wnętrza przed hałasem z zewnątrz.

Okna zostały zamontowane w systemie ciepłego montażu, niwelując mostki termiczne, wynikające z tradycyjnego montażu w licu konstrukcji.

Autor: CFE Dawid Galczak