Home YOUNG ARCHITECTS YA INSPIRACJE SPARK BIZNESOWE CENTRUM WOLI
SPARK BIZNESOWE CENTRUM WOLI
0

SPARK BIZNESOWE CENTRUM WOLI

0

Układ przestrzenny całego zespołu Spark został zaprojektowany w ścisłej relacji z otoczeniem: przejścia, otwarcia, ukształtowanie bryły i ujednolicenie fasad. Wszystko po to, żeby tworzył charakterystyczny, ważny kwartał zabudowy. Amfiteatr jest spektakularną częścią tego systemu. Czym jeszcze zaskakuje inwestycja w centrum Woli?

Zespół zabudowy Spark został zaprojektowany z uwzględnieniem obecnych i przyszłych uwarunkowań lokalizacyjnych oraz wytycznych określonych w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, który zakłada powstanie w tym miejscu kwartału w zabudowie pierzejowej z budynkiem wysokościowym. Usytuowanie tego budynku, jego gabaryty, jak i sylweta całego zespołu są wynikiem analiz oraz studiów, które miały służyć doborowi formy najlepiej wpisującej się w otaczającą przestrzeń oglądaną z różnych perspektyw. Na każdym etapie projektowania odnosiliśmy się również do życzeń klienta.

Lokalizacja
Obiekt znajduje się przy skrzyżowaniu ważnych tras komunikacyjnych, biegnących w kierunkach wschód – zachód (aleja Solidarności, kierująca mieszkańców zachodniej części miasta do centrum) i północ – południe (ulica Towarowa). Oznacza to, że nie tylko będzie łatwo dostępny, lecz także zakres jego oddziaływania w przestrzeni miasta stanie się ponadlokalny. Zauważalny będzie zarówno z daleka, z perspektywy, jaką dają szerokie arterie komunikacyjne, jak i z bliska, z otaczających przestrzeni publicznych, przez pieszych oraz odwiedzające go osoby. Wybrane w procesie projektowania rozwiązania architektoniczno-przestrzenne są odpowiedzią na te dwa sposoby jego odbioru.

Z uwagi na to, że charakter lokalizacji określany jest w dużej mierze przez przebiegające tu arterie komunikacyjne, chcieliśmy stworzyć zespół budynków o charakterystycznej, spójnej architekturze, który, będąc dostępnym i otwartym na  otoczenie, poprawi jakość okolicznej przestrzeni. Wydało nam się to tym bardziej zasadne, że lokalizacja inwestycji wraz z otoczeniem jest obecnie pozbawiona ładu zarówno w aspekcie przestrzennym, urbanistycznym, jak i architektonicznym.


UWAGA

Całość dostępna za darmo w wersji cyfrowej!

Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej: na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App StoreGoogle Play; do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl.

open