Home YOUNG ARCHITECTS YA INSPIRACJE CHMIELNA 89 WARSZAWSKI KRYSZTAŁ
CHMIELNA 89 WARSZAWSKI KRYSZTAŁ
0

CHMIELNA 89 WARSZAWSKI KRYSZTAŁ

0

Oryginalna bryła i eleganckie otoczenie – to w skrócie charakterystyka budynku biurowego Chmielna 89 w Warszawie. Te elementy czynią go wyrazistym punktem na biznesowej mapie stolicy.

NATALIA CHYLIŃSKA-ŻBIKOWSKA

14-kondygnacyjny budynek biurowy Chmielna 89 jest zlokalizowany w biznesowym centrum Warszawy, między ulicą Chmielną i Alejami Jerozolimskimi. Charakterystyczna bryła obiektu, przypominająca kryształ, sprawia, że nowo wybudowany biurowiec już teraz jest rozpoznawalnym punktem na warszawskiej mapie nieruchomości komercyjnych.

Elewacja z pomysłem
Obiekt dzięki unikalnej koncepcji projektowej z każdej strony wygląda inaczej. Różni się kształtem i wyglądem fasady. Wykorzystane na elewacji materiały to przede wszystkim aluminium oraz szkło. Całość została uzupełniona płytami kompozytowymi Etalbond składającymi się z nietoksycznego rdzenia polietylenowego połączonego z cienkimi aluminiowymi arkuszami. Jest to idealny materiał do stosowania w trudnych warunkach środowiskowych, takich jak zanieczyszczone obszary miejskie czy przemysłowe.

Fot. Piotr Krajewski Cavatina Holding

– Znakiem rozpoznawczym Chmielnej 89 jest nie tylko oryginalny kształt bryły, ale również dbałość o architektoniczny detal i wysoką jakość użytych materiałów. Dzięki zastosowaniu na elewacji liniowo-rytmicznego układu paneli fasadowych imitujących stal nierdzewną udało się uzyskać efekt lekkiej, szlachetnej, a zarazem dynamicznej formy. Oświetlenie korony obiektu oraz dekoracyjnych skośnych słupów konstrukcyjnych w podcieniu wspaniale ożywi obiekt nocą i sprawi, że będzie on widoczny z daleka. Budynek Chmielnej 89 z powodzeniem ma szansę stać się nową architektoniczną ikoną biznesowej dzielnicy Warszawy, tj. Woli. – podkreśla architekt prowadzący Mateusz Wiąckowski, Dział Projektowania Inwestycji, Cavatina Holding.


UWAGA

Całość dostępna za darmo w wersji cyfrowej!
Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej: na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App StoreGoogle Play; do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl.

open