1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE RYNEK
  4. Zaproszenie na Webinar Stowarzyszenia DAFA – Dachy z blach fałdowych
Zaproszenie na Webinar Stowarzyszenia DAFA – Dachy z blach fałdowych
0

Zaproszenie na Webinar Stowarzyszenia DAFA – Dachy z blach fałdowych

0

Stowarzyszenie DAFA zaprasza do udziału w szkoleniu online: „Wybrane zagadnienia kształtowania, projektowania i realizacji dachów z blach fałdowych” – 24 czerwca od godz. 14:00

Autorami  szkolenia są eksperci i członkowie Rady Technicznej Stowarzyszenia DAFA: dr inż. Paweł Fiszer i dr inż. Paweł Żwirek (prowadzący spotkanie).

W trakcie wykładu zostaną m.in. poruszone zagadnienia:

• możliwości kształtowania połaci dachowych o złożonej geometrii z wykorzystaniem blach fałdowych;

• kształtowania konstrukcji, przeważnie stalowej prętowej umożliwiającej uzyskanie: poprawnych technicznie, ekonomicznych i ciekawych architektonicznie kształtów dachów;

• stosowania w kształtowaniu konstrukcji zarówno blach łukowych, blach płaskich oraz blach płaskich z wygięciem wstępnym – ilustrowane przykładem obliczeniowym;

• omówienie najistotniejszych zagadnień dotyczących blach fałdowych wynikających z gruntownej przebudowy normy PN-EN 1090-2, w wyniku której powstała norma PN-EN 1090-4 dotycząca m.in. profilowanych na zimno konstrukcji poszycia dachów, Omówione zostaną m.in. zagadnienia związane z kształtowaniem i obliczaniem styków i zakładów blach, lokalnym wzmacnianiem w rejonach przebić oraz zagadnień ochrony antykorozyjnej blach;

• kosztów realizacji stalowej konstrukcji prętowej i pokrycia dachu z blach fałdowych dla tego samego obiektu po przyjęciu różnych wartości obciążenia śniegiem – analiza porównawcza.

 

Autorzy prezentacji mieli okazję uczestniczyć na różnych etapach projektowania bądź realizacji jednych z największych krajowych i zagranicznych przedsięwzięć budowlanych w których wykorzystano blachy fałdowe.

 

dr inż. Paweł Fiszer

Absolwent Politechniki Krakowskiej (Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej oraz Wydział Budownictwa Lądowego). Rzeczoznawca ds. konstrukcji metalowych oraz metalowych elewacji dachów i ścian.  Związany z firmą ME Polska Sp. z o.o. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z projektowaniem i wykonawstwem lekkich metalowych obudów obiektów budowlanych.
Autor publikacji technicznych Stowarzyszenia DAFA, prelegent na szkoleniach dla projektantów, wykonawców i architektów.
Autor i współautor artykułów branżowych opisujących problematykę projektowania i wykonania lekkich metalowych obudów ścian i dachów.
Członek Założyciel Stowarzyszenia DAFA. Członek Zarządu DAFA w latach 2012 – 2015. Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia DAFA w latach 2006-2012.

 

 

dr inż. Paweł Żwirek

 

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, z którą związany jest do chwili obecnej. Adiunkt w Katedrze Konstrukcji Mostowych, Metalowych i Drewnianych. Autor i współautor licznych publikacji. Specjalizuje się w zagadnieniach budownictwa przemysłowego,  lekkiej obudowy, teorii niezawodności oraz kształtowania konstrukcji budowlanych. Czynny zawodowo projektant. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji konstrukcji budowlanych. Zawiązany zawodowo z firmami ME Polska Sp. z o.o. oraz AKE Studio Sp. z o.o. Sp. k.

 

Omawiane zagadnienia zostaną przedstawione na bogato ilustrowanych przykładach realizacji.

 

Zapraszamy do przyłączenia się do DAFA i skorzystania z nowej platformy e-learningowej!

Zainteresowany udziałem w webinarze ? – prześlij zgłoszenie na adres: biuro@dafa.com.pl o treści WEBINAR.