Home KONKURSY KDMI MODEL KONSTRUKCJI BIM Z WYKORZYSTANIEM METOD PARAMETRYCZNYCH NA PRZYKŁADZIE KONCEPCJI ARCH MCN
MODEL KONSTRUKCJI BIM Z WYKORZYSTANIEM METOD PARAMETRYCZNYCH NA PRZYKŁADZIE KONCEPCJI ARCH MCN
0

MODEL KONSTRUKCJI BIM Z WYKORZYSTANIEM METOD PARAMETRYCZNYCH NA PRZYKŁADZIE KONCEPCJI ARCH MCN

0

Wyróżnienia dodatkowe za zaawansowane rozwiązania IT&BIM i pomysłowość w ich realizacji przyznane przez firmę AEC Design.

III NAGRODA ex aequo

Alicja Franaszczyk
Wydział Inżynierii Lądowej
Politechnika Krakowska

Wyzwaniem dla autora pracy było utworzenie modelu koncepcji konstrukcji w technologii BIM na podstawie koncepcji architektonicznej Małopolskiego Centrum Nauki w Krakowie oraz uzyskania wielu schematów koncepcji konstrukcji oraz informacji o ilości materiału wykorzystanego w danym wariancie. Umożliwia to analizę konstrukcji pod kątem ilość materiału, optymalizując przy tym czas pracy. W tym celu wykorzystano oprogramowanie do modelowania w technologii BIM tj. Revit i Dynamo.

O autorze
Alicja Franaszczyk, absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej o specjalności BIM. Autorka pracy magisterskiej pt ,, Modelowanie konstrukcji inżynierskiej w standardzie BIM z wykorzystaniem metod parametrycznych na przykładzie koncepcji konkursowej Małopolskiego Centrum Nauki w Krakowie”. Obecnie uczestnik studiów podyplomowych BIM na Akademii Górniczo-Hutniczej. Zawodowo zajmuje się tworzeniem modeli w technologii BIM oraz koordynacją modeli międzybranżowych. Interesuje się możliwościami zastosowania metod parametrycznych przy projektowaniu i zarządzaniu projektami.

open