1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA DZIAŁANIA
  4. DMA ONLINE Z FIRMĄ WIŚNIOWSKI
DMA ONLINE Z FIRMĄ WIŚNIOWSKI
0

DMA ONLINE Z FIRMĄ WIŚNIOWSKI

0

Wiśniowski Concept, czyli wszystkie oblicza harmonii. Dom ­– choć czasem, szczególnie w czasie budowy, staje się naszym całym światem – tak naprawdę jest jedynie niewielkim wycinek naszego otoczenia.

Projektując jego bryłę, fasadę i otoczenie należy pamiętać o tym, co znajduje się wokół niego. W ten sposób zadbamy o harmonię najbliższej nam okolicy. Jak jednak znaleźć producenta, którego produkty będą pasowały do podmiejskiej zielonej enklawy, wsi w Beskidach, centrum nowoczesnego miasta lub nadmorskiego kurortu? Należy szukać tych firm, które same dostosowują się do klienta i nie wymagają, by ten szedł na jakiekolwiek ustępstwa.

Każdy z nas pragnie, by jego dom był obiektem niezwykłym i oryginalnym, by w pełni oddawał osobowość inwestora. Architekci są jednak zgodni, że gdy mowa o zewnętrznym obliczu naszego domu, warto postawić na rozwiązania, które sprawią, że będzie harmonijnie współgrał z pobliską przyrodą lub innymi budynkami.

– Projektując dom i jego otoczenie, powinniśmy wpisywać je w szerszy kontekst. Chcąc uszanować naturalny krajobraz, jak i tradycję miejsca, który nas otacza, powinniśmy działać z nim w kooperacji, a nie w opozycji. To gwarancja, że będziemy mieszkać nie tylko w pięknym domu, ale również w pięknym miejscu – mówi architekt krajobrazu Mateusz Słota, który na co dzień współpracuje z marką WIŚNIOWSKI.

Czy to oznacza, że powinno się zrezygnować z własnej wizji domu? Bynajmniej! Wyjątkowość zewnętrznych elementów warto podkreślać delikatnymi, ale wciąż zauważalnymi detalami. Ich większy ich wybór oferuje producent, tym łatwiej jest skomponować z nich coś specjalnego dla własnej inwestycji.

Harmonia: krok drugi
Nie możemy jednak dbać jedynie o harmonię pomiędzy domem a jego bliższym i dalszym otoczeniu. Wszystkie elementy domu również muszą być wewnętrznie spójne. Jak o to zadbać? Trudno oczekiwać, że brama garażowa, okna, drzwi i ogrodzenie będą perfekcyjnie z sobą współgrały, jeśli każdy z tych elementów został zakupiony u innego producenta.

Najpiękniejszy budynek to ten, w którym wszystko do siebie pasuje. Jeśli stolarka otworowa i ogrodzenie pochodzą z tej samej firmy, ma się pewność, że będą tworzyć zgrany zestaw – nie tylko wizualnie, ale również jakościowo. Obierając taką taktykę, zyskuje się gwarancję, że brama, okna, drzwi i ogrodzenie przetrwają długie lata w równie dobrym stanie i przez cały ten czas będą prezentować się równie dobrze.

WIŚNIOWSKI Concept – coś więcej niż harmonia
Co jest podstawą harmonii? Kolor, kształt, wzór? Gdy prześledzić znaczenie tego słowa, łatwo można dojść do wniosku, że harmonii się nie stopniuje – ona jest albo jej nie ma. Nie można więc postawić na zgodność kolorów, pomijając kwestię wzornictwa i wciąż mówić o spójności.

Harmonia – nawet początkowo całkiem udana – nie jest stanem permanentnym. Kolory blakną, wzory matowieją, zawiasy zaczynają piszczeć… By więc stworzyć naprawdę harmonijny zestaw należy popatrzeć szerzej.

Bramy, okna, drzwi i ogrodzenia w jednym designie i kolorze muszą wciąż być tym samym zestawem, choćby minęło pięć, dziesięć czy piętnaście lat. Należy więc wymagać od producenta, że nie tylko stworzy spójne produkty, ale sprawi, że ta spójność będzie trwała. Do tego potrzeba doświadczenia, dobrych materiałów i nowoczesnego systemu produkcji.

Daje to gwarancję, że nawet po kilku sezonach pasującego do siebie niegdyś elementy wciąż będą stanowiły spójny zestaw. Często się o tym zapomina, ale harmonia objawia się również w procesach starzenia produktów: jeśli są tej samej (najlepiej wysokiej) jakości, to nawet po dekadzie nie będą się od siebie odróżniać.

Współcześnie dostępne technologie pozwalają wynieść harmonię na zupełnie inny poziom. Bramy, okna, drzwi i ogrodzenia nie są połączone jedynie jakością i designem, ale również możliwościami sterowania. Wszystkie te cechy skupiają się w jednym z najważniejszych projektów marki WIŚNIOWSKI – WIŚNIOWSKI Concept.

Pełna harmonia
WIŚNIOWSKI Concept to komplementarna oferta dla domu w jednym designie, połączona funkcją smartCONNECTED. – Po wprowadzeniu do naszej oferty okien PVC spotykamy się z klientem krok wcześniej w procesie zakupu produktów dla domu. Możemy wcześniej pokazać mu, jak może wyglądać jego zrealizowane marzenie. Każdy z tych elementów – dzięki rozwiązaniom Przemysłu 4.0 – jesteśmy w stanie wykonać „na wymiar”, biorąc pod uwagę wszystkie oczekiwania klientów. I wszystko to spinamy dodatkowo systemem inteligentnego sterowania – mówi Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu WIŚNIOWSKI.

Kupując bramę, okna, drzwi i ogrodzenie u jednego producenta ma się gwarancję odpowiedniej jakości każdego z tych elementów, a także pewność, że łączy je dokładnie ten sam design i jeden system sterowania – bez mnożenia kluczy, pilotów czy aplikacji na smartfonie.

Dom szyty na miarę
Z WIŚNIOWSKI Concept można zyskać nie tylko spójny wygląd frontu posesji, ale również komfort w korzystaniu z bram, okien, drzwi i ogrodzeń. Klient w procesie zakupowym ma kontakt z jednym dystrybutorem i jedną ekipą monterską, co nie mnoży niepotrzebnie osób kontaktowych i skraca czas realizacji zlecenia. Później w procesie użytkowania, wszelkie trudności można zgłaszać znów tylko do jednej firmy.

Moment wyboru rozwiązań dla domu decyduje o wyglądzie posesji przez kolejne dekady. To ważna decyzja i należy starać się, by była ona jak najlepsza. Na tym etapie łatwo popełnić błędy, które wynikają z pośpiechu lub braku doświadczenia, ale później bardzo trudno jest je ukryć. Dlatego warto zaufać ludziom, którzy od 30 lat produkują bramy, okna, drzwi i ogrodzenia.