Home YOUNG ENGINEERS YE DZIAŁANIA DMI ONLINE Z UNIBEP
0

DMI ONLINE Z UNIBEP

0

Szukasz #Unikalnych doświadczeń? Witaj w Grupie Unibep. Jesteśmy w TOP4 największych firm budowlanych w kraju i największą spośród tych, w których przewagę ma polski kapitał. Nasz Prezes jest laureatem Diamentów Infrastruktury i Budownictwa 2020 w kategorii: Osobowość Branży, a nasi współpracownicy mówią o sobie „Kreatorzy świata”. Ponadto wszyscy zgodnie potwierdzają, że panuje u nas wyjątkowa atmosfera i jest stabilnie (w każdym tego słowa znaczeniu). Poznaj firmę kierowaną przez wiedzę, pasję i zaufanie – Cześć, jesteśmy Unibep.

Poznajmy się

Nasza bogata historia rozpoczęła się równo 70 lat temu w Bielsku Podlaskim, gdzie do dziś mamy swoją główną siedzibę. Jesteśmy dumni i lubimy czerpać z tradycji, szczególnie jeśli idzie o relacje w zespołach, rodzinną atmosferę i obyczaje, którym jesteśmy wierni. XXI wiek przyniósł nam nowe możliwości i znacznie przyspieszył nasz rozwój. W 2004 roku powołaliśmy spółkę Unihouse, która zajęła się produkcją domów modułowych (to nasz towar eksportowy, szczególnie doceniany przez Skandynawów). Cztery lata później zadebiutowaliśmy na warszawskim parkiecie GPW oraz powołaliśmy własną spółkę deweloperską – Unidevelopment. Już 12 miesięcy później weszliśmy w segment budownictwa drogowego, by w 2015 roku wzmocnić kompetencje w budownictwie mostowym. Teraz tworzymy zespół 1600 #Unikalnych i jesteśmy Liderem Ekspansji Zagranicznej z zyskiem rocznym netto na poziomie 20 mln zł.

Pięć filarów Grupy Unibep

Przez lata działalności stworzyliśmy silną grupę kapitałową, zbudowaną na pięciu uzupełniających się segmentach:

  1. Generalne wykonawstwo Unibep SA w Polsce, w ramach którego głównym filarem jest budownictwo mieszkaniowe.
  2. Generalne wykonawstwo za granicą (Białoruś, Ukraina; wcześniej również Rosja i Niemcy), głównie w zakresie budownictwa komercyjnego.
  3. Działalność deweloperska
  4. Produkcja modułów drewnianych do budowy i montażu domów wielorodzinnych oraz obiektów użyteczności publicznej na rynku skandynawskim
  5. Budownictwo drogowe i mostowe na terenie Polski północno–wschodniej.

Spektakularne realizacje? Trochę ich mamy…

Trzy statuetki za „Budowę Roku” trzymamy już w naszych gablotach, ale nie tylko te nagrodzone są warte uwagi. Jest kilka realizacji, z których jesteśmy szczególnie dumni, a kolejne możecie obserwować na naszym instagramowym profilu @unikalni_w_unibep. Oto kilka wybranych:

  • Galeria Północna / Warszawa – to obiekt czwartej generacji, czyli łączący funkcje zarówno handlowe, jak i rozrywkowo-rekreacyjne. Na jego dachu znajduje się tzw. zielony dach z ogrodem, gdzie można korzystać in. ze skate parku i siłowni plenerowej (to pierwszy taki w stolicy). Prace budowlane zaczęliśmy w połowie 2015 roku, a po 25 miesiącach galeria otworzyła się dla pierwszych klientów. Nad postępami czuwało 65 inżynierów, którzy byli odpowiedzialni za pracę 2000 osób. Budynkowi został przyznany certyfikat #LEED, który świadczy o jego ekologicznym charakterze.
  • Aqua Lublin / Lublin – to największy kompleks pływacki wschodniej Polski. Oddany do użytku 15/10/2015, a już miesiąc później nagrodzony w konkursie na Kryształową Cegłę. Obiekt stanął na 7000 metrów kw. i może pomieścić 2100 widzów na trybunach. Dzięki zastosowaniu technologii główną nieckę można konfigurować zależnie od potrzeb: 50 metrowy basen olimpijski lub dwa 25 metrowe baseny rekreacyjne.
  • Osiedle Slinningen Brygge/ Alesund, Norwegia – to projekt zrealizowany w technologi modułowej, do którego elementy powstają w Unihouse. Podróżują z Bielska Podlaskiego do miejsca docelowego i tam są montowane. Ten okaz to 4-kondygnacyjny budynek, składający się z 45 modułów i położony jest nad brzegiem Morza Norweskiego. Dzięki przestronnym tarasom, mieszkańcy 21 mieszkań mogą cieszyć się codziennie pięknymi widokami.
  • Ogrodowa Office / Łódź – Zbudowaliśmy ją w duchu eko, dzięki czemu spełnia wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie „bardzo dobrym”. Wznieśliśmy 6 kondygnacji biurowych, jedną handlowo-usługową oraz parkingi podziemne, a na każdej z nich aż 4578 mkw. powierzchni użytkowej. W podziemiach poza 326 miejscami parkingowymi znajduje się również 150 miejsc na rowery.

Technologie i troska o środowisko naturalne

W codziennej pracy korzystamy z najnowszych technologii dostępnych na rynku, w tym BIM. Dzięki temu wiele z naszych obiektów uzyskuje certyfikacje LEED oraz BREEAM. Zdajemy sobie sprawę, w jakim stopniu budownictwo wpływa na środowisko naturalne, dlatego wprowadziliśmy deklarację środowiskową. To zobowiązanie do minimalizowania wpływu na środowisko podczas realizacji inwestycji budowlanych, prowadzonych procesów produkcyjnych w fabryce, wytwórni mas bitumicznych i innych obszarach działalności. Jest to swojego rodzaju podniesienie kompetencji firmy i motywacja do dalszych działań ekologicznych.

Jako odpowiedzialny partner dbamy też o bezpieczeństwo naszych ekip. Od 15 lat należymy do Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. To nieformalne stowarzyszenie propaguje kulturę bezpieczeństwa, uświadamia zagrożenia płynące z pracy na budowie i w konsekwencji przyczynia się do wyeliminowania ryzyka.

Jaką mamy ofertę dla Młodych Inżynierów?

Jesteśmy znani z ogromnego doświadczenia i dawania szans młodym inżynierom, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał. Jeśli tylko chcesz wziąć na siebie większą odpowiedzialność – też są opcje. Stawiamy na wymianę wiedzy i naukę u boku ekspertów budownictwa. Wiemy, że jak się złapie bakcyla, to budowa staje się całym Twoim życiem. To oczywiście wynika z ogromnej pasji tworzenia, ale musisz też wiedzieć, że oczekiwanie „work-life balance” musisz zostawić na później. Naszym ludziom oferujemy system szkoleń wewnątrz i na zewnątrz organizacji, nowoczesne narzędzia pracy, flotę samochodową i benefity, począwszy od prywatnej opieki medycznej po dofinansowanie wypoczynku. Swoją przygodę z Unibep możesz rozpocząć na unibep.pl/kariera, gdzie znajdziesz listę aktualnych ofert pracy i praktyk. Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, jak działamy śledź nasz profil na Facebooku @GrupaUnibepKariera, a nic Cię nie ominie.

 

open