1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE RYNEK
  4. STRABAG WYBUDUJE INTRACO PRIME
STRABAG WYBUDUJE INTRACO PRIME
0

STRABAG WYBUDUJE INTRACO PRIME

0

Generalnym wykonawcą nowej inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości położonej w centrum Warszawy – INTRACO Prime – została jedna z najbardziej doświadczonych firm na rynku budowlanym – STRABAG Sp. z o.o.

  • 14 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu w standardzie klasy A, przy ul. Stawki w Warszawie
  • Realizacja inwestycji w 24 miesiące

INTRACO Prime to nowoczesny obiekt biurowo-handlowy, który powstanie w pobliżu jednego z pierwszych warszawskich wieżowców – INTRACO przy ul. Stawki w Warszawie. 8-kondygnacyjny budynek z 3-poziomowym parkingiem podziemnym dostarczy około 14 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu w standardzie klasy A. Na parterze budynku przewidziane są lokale handlowo-usługowe. Najemcy będą mogli liczyć na udogodnienia, takie jak: energooszczędne systemy oraz instalacje, parking dla rowerów oraz szatnie dla rowerzystów, czy miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Na dachu budynku znajdzie się taras dostępny z powierzchni biurowej. Dzięki funkcjonalnemu układowi przestrzennemu oraz zastosowaniu rozwiązań technologicznych i ekologicznych, zlokalizowany w samym sercu miasta – w niewielkiej odległości od stacji metra Dworzec Gdański oraz zabytkowego Starego Miasta INTRACO Prime ma szansę stać się ważnym punktem na mapie biurowej Warszawy.

Dzięki intensyfikacji działań nad realizacją programu inwestycyjnego, rozpoczynamy budowę kolejnego projektu biurowego w Warszawie. INTRACO Prime to nasza kolejna – po SKYSAWA – inwestycja komercyjna w stolicy, która już wkrótce dostarczy na rynek ok. 14 tys. mkw. powierzchni biurowej. W planach mamy realizację kolejnych projektów biurowych i mieszkaniowych zarówno w Warszawie, jak i na rynkach regionalnych – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Cieszy nas, że będziemy realizować inwestycję dla Polskiego Holdingu Nieruchomości. To kolejny, po Astorii, Hotelu sieci Motel One i Central Point, obiekt komercyjny, który powstanie w stolicy dzięki zaangażowaniu naszej profesjonalnej kadry budowlanej. Jestem przekonany, że w pełni wykorzystamy nasz ogromny potencjał i doświadczenie zdobyte podczas realizacji wielu nowoczesnych i ciekawych architektonicznie budynków w Polsce, a INTRACO Prime będzie wizytówką tej części Warszawy – dodał Wojciech Trojanowski, Członek Zarządu STRABAG.

O inwestycji INTRACO Prime: to nowoczesny obiekt biurowo-handlowy o powierzchni ok. 14 tys. mkw., w standardzie klasy A, którego budowa rozpocznie się w I kwartale 2020 r. Doskonała lokalizacja inwestycji, dostępność komunikacyjna, jak również funkcjonalny układ przestrzenny, to tylko przykłady atutów inwestycji. Obiekt będzie ubiegał się o certyfikat BREEAM Interim na jednym z najwyższych poziomów – Excellent. Zgodnie z umową budowa inwestycji powinna potrwać 24 miesiące. Inwestorem kompleksu INTRACO Prime jest Polski Holding Nieruchomości. Za realizację inwestycji odpowiada STRABAB Sp. z o.o. Za projekt biurowca odpowiadają Konsorcjum Juvenes-Projekt i Pracownia Obsługi Inwestorów Pro-Invest.

Źródło: www.strabag.pl