1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA INSPIRACJE
  4. KING SIZE – NOWY FORMAT MOŻLIWOŚCI
KING SIZE – NOWY FORMAT MOŻLIWOŚCI
0

KING SIZE – NOWY FORMAT MOŻLIWOŚCI

0
Kolekcja KING SIZE to surowa estetyka naturalnej ceramiki i nietypowe proporcje płytek. KING SIZE to nowy format możliwości w projektowaniu elewacji klinkierowych.

Projektanci to grupa nadająca ton kierunkom trendów w estetyce otaczającej nas architektury i budownictwa. Dlatego tak ważne jest aby na rynku materiałów budowlanych i wykończeniowych pojawiały się nowe, interesujące dla architektów wyroby. Czasami forma, struktura czy proporcja samego produktu może być inspiracją dla nieszablonowego spojrzenia na tworzoną architekturę. Może dlatego najnowsza kolekcja długich płytek firmy KING KLINKER spotkała się z tak dużym zainteresowaniem architektów.

Kolekcja KING SIZE to surowa estetyka naturalnej ceramiki i nietypowe proporcje płytek. KING SIZE to nowy format możliwości w projektowaniu elewacji klinkierowych. Proporcje płytek zachęcają do podkreślania linii poziomych, odwołując się do renesansowego horyzontalizmu. Architektura horyzontalna sprzyja też popularnym w ostatnich latach trendom, integracji architektury z naturą, pozwalając na zachowanie swojej struktury bez dominacji otoczenia. Formy horyzontalne doceniane były przez wielu znanych architektów, jednym z nich był ojciec modernizmu Le Corbusier. Najbardziej charakterystycznym przejawem jego zamiłowania do kompozycji poziomych jest chociażby, poziomy układ okien tak typowy dla projektów Le Corbusier’a.

Więcej: http://kingklinker.pl/images/dla_architektow/kingsize_ulotka_2019-00.pdf