1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE DZIAŁANIA
  4. DZIEŃ MŁODEGO INŻYNIERA NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ
DZIEŃ MŁODEGO INŻYNIERA NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ
0

DZIEŃ MŁODEGO INŻYNIERA NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ

0
5 grudnia br. odbył się kolejny w tej edycji  programu Builder for the Young Engineers Dzień Młodego Inżyniera. Tym razem gościliśmy na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

Dzień Młodego Inżyniera został oficjalnie otwarty przez profesor Joannę Żukowską, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG, profesora Rafał Ossowski, Prodziekana ds. Kształcenia oraz Zespół Projektów Builder for the Future. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania rozwiązań i technologii w nowoczesnym budownictwie oraz rozmowy o wyzwaniach inżynierskich, opartych na konkretnych przykładach zrealizowanych inwestycji przedstawionych przez wybitnych inżynierów.

Wykłady były prowadzone przez inżynierów, reprezentujący największe firmy z branży budowlanej: NDI SA, Budimex SA, CFE, PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., Strabag Sp. z o.o., F.B.I. TASBUD, EJOT Polska Sp. z o.o. Sp. k., AEC Design Sp. z o.o. Sp. K. Tematami wystąpień były ważne zagadnienia  i wyzwania inżynierskie oraz nowoczesne technologie oparte na konkretnych przykładach zrealizowanych inwestycji.

Podczas DMI odbyły się konsultacje branżowe z partnerami strategicznymi programu Builder for the Young Engineers. Studenci mogli porozmawiać z inżynierami z wiodących firm z branży budowlanej i doradcami technicznymi, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są potrzebne przy projektowaniu.