Home YOUNG ARCHITECTS YA INSPIRACJE CZYM SĄ OBIEKTY BIM?
CZYM SĄ OBIEKTY BIM?
0

CZYM SĄ OBIEKTY BIM?

0

Obiekty BIM to przedstawienie rzeczywistego produktu w postaci cyfrowego obiektu 3D, w którym zostają zawarte wszystkie jego parametry.

Obiekty BIM to przedstawienie rzeczywistego produktu w postaci cyfrowego obiektu 3D, w którym zostają zawarte wszystkie jego parametry, takie jak materiał, kolor, waga, wielkość, ścieralność, przepuszczalność światła, ognioodporność, sposób montażu, karty gwarancyjne, certyfikaty, jak i informacje bezpośrednio dotyczące producenta.

Są one wykorzystywane przez architektów, inżynierów i projektantów bezpośrednio w oprogramowaniach, w których pracują. Pozwalają one na szybsze wykonywanie zaawansowanych obliczeń w projektach oraz usprawniają pracę branży AEC.

Obiekty BIM, dzięki połączeniu z rozwiązaniem BIMobject® Cloud są na bieżąco aktualizowane, a tym samym projektant zyskuje pewność, że umieszczone w nich informacje są zawsze prawidłowe.

PLATFORMA BIMOBJECT.COM
Zachodzące zmiany i rozwój przemysłu budowlanego były impulsem do powstania bazy obiektów BIM. Tak oto powstało bimobject.com – bezpłatna platforma dla architektów, projektantów, inżynierów i wszystkich którzy pragną efektywnie tworzyć projekty w BIM-ie.

W swoich zasobach platforma posiada ponad 412 000 parametrycznych obiektów pochodzących od nie ma 1500 producentów z całego świata. Obiekty dostępne są w formatach DWG, RFA, 3DS, GSM, SKP. CAD. IFC. FBX, VWX i wielu innych.

UNIKALNE ROZWIĄZANIA
Oprócz bazy obiektów BIM, firma oferuje także swoje autorskie rozwiązania, takie jak:

BIMscript – narzędzie, które pozwala na wygenerowanie modeli w 9 różnych formatach przy użyciu jednego zestawu materiałów wejściowych.

Apps (wtyczki) – wtyczki, które umożliwiają dostęp do bazy obiektów bezpośrednio z poziomu oprogramowania Revit, ARCHICAD, SketchUp, AutoCAD czy Vectorworks. Dostępne do bezpłatnego pobrania tutaj: https://info.bimobject.com/solutions/bimobject-apps

BIMobject Academy – baza wiedzy na temat metodyki BIM oraz sposobu wykorzystania poszczególnych narzędzi. Wszystko przedstawione w przystępnej formie artykułów oraz webinarów.

I wiele innych!

Zapraszamy na bimobject.com.

open