1. Home
  2. Bez kategorii
  3. ŁĄCZY NAS KOLEJ
ŁĄCZY NAS KOLEJ
0

ŁĄCZY NAS KOLEJ

0

W VII edycji (2019-2020) Konkursu dla Młodych Architektów i III edycji Konkursu dla Młodych Inżynierów przygotowaliśmy dla Was zadanie wspólne architektoniczno-inżynierskie: „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej”.

ZADANIE WSPÓLNE ARCHITEKTONICZNOINŻYNIERSKIE

Zadanie wspólne dla młodych architektów i inżynierów budownictwa różnych specjalności:architektów, konstruktorów, instalatorów, inżynierów kolejnictwa.
Minimalny skład zespołu to 2 osoby: architekt i inżynier budownictwa. Maksymalnie 5 osób.

PROJEKT, KTÓRY ŁĄCZY. ŁĄCZY NAS KOLEJ

ZADANIE: Przystanek kolejowy na dziś i na jutro (przystanek kolejowy z budynkiem dworca i infrastrukturą w małej miejscowości)

POKAŻ, ŻE UMIESZ WSPÓŁPRACOWAĆ

Minimalny zakres pracy konkursowej

Część wspólna:

  1. Nazwa własna pracy (tytuł).
  2. Opis koncepcji z uwzględnieniem rozwiązań Partnerów – maksymalnie cztery strony A4, tj. objętość tekstu do 7 tys. znaków komputerowych ze spacjami.
  3. Plansza w formacie B1 do druku prezentująca pracę konkursową.

Część architektoniczna:

Wizualizacje, rysunki, grafiki przedstawiające koncepcję projektową (forma prezentacji koncepcji według uznania autorów).

Część inżynierska:

Zaprezentowanie wybranego rozwiązania inżynierskiego projektowego lub realizacyjnego uznanego przez autorów za istotne z punktu widzenia całości projektu konkursowego. Rozwiązanie inżynierskie może dotyczyć np.: wybranych elementów konstrukcji budynku stacji kolejowej, koncepcji realizacji całego lub części projektu, zaproponowanej technologii wykonania budynku lub jego części podziemnej, torów, budowli inżynierskich takich jak tunel podziemny, kładka naziemna itd.

Forma prezentacji rozwiązania inżynierskiego według uznania autorów, np.: wizualizacje, rysunki, grafiki.

Część praktyczna:

W pracy konkursowej należy wskazać i uzasadnić zastosowanie w swoim projekcie wybranych rozwiązań materiałowych lub technologicznych dostępnych w ofercie Partnerów Konkursu. Autorzy pracy konkursowej po zapoznaniu się z rozwiązaniami materiałowymi i technologicznymi dostępnymi w ofercie Partnerów, wybierają minimum po jednym produkcie lub technologii z oferty każdego Partnera prezentują te rozwiązania w projekcie konkursowym odpowiednio w części architektonicznej i inżynierskiej. Autorzy mogą zasugerować również własne, innowacyjne zastosowanie wybranych rozwiązań produktowych i technologicznych.

UWAGA:

Autor może przygotować dodatkową prezentację projektu w formie wideo, kolażu, makiety, fotografii.

POBIERZ REGULAMIN

ZOBACZ, JAKIE NAGRODY NA CIEBIE CZEKAJĄ

>>>ZAREJESTRUJ SIĘ DO UDZIAŁU W KDMA<<<

>>>ZAREJESTRUJ SIĘ DO UDZIAŁU W KDMI<<<