1. Home
  2. Bez kategorii
  3. PARTNERZY STRATEGICZNI VII EDYCJI B4YA
PARTNERZY STRATEGICZNI VII EDYCJI B4YA
0

PARTNERZY STRATEGICZNI VII EDYCJI B4YA

0
W imieniu Zarządu Wydawnictwa, Redakcji „Buildera” oraz zespołu Builder for the Future dziękujemy wszystkim Partnerom Strategicznym za wsparcie i współpracę w VII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Builder for the Young Architects.

Wiedza i zaangażowanie wybitnych specjalistów reprezentujących Partnerów Strategicznych w naszym programie edukacyjnym przyczyniają się do zwiększenia praktycznych umiejętności w dziedzinie architektury wśród studentów oraz młodych architektów.

Konsultacje z ekspertami, reprezentującymi największe firmy z branży budowlanej są dla studentów doskonałą okazją do poznania rynku budowlanego. Uczestnicy Dni Młodego Architekta mają możliwość poszerzenia wiedzy na temat materiałów i technologii, które są przydatne przy projektowaniu.

Partnerzy Strategiczni programu Builder for the Young Architects poprzez działania edukacyjne i promocyjne przyczyniają się do budowania dobrych praktyk w relacjach edukacja–nauka–biznes.

Poniżej jeszcze raz prezentujemy wszystkich Partnerów, którzy wspierali nas w VII edycji B4YA.

 

BIMobject Poland Sp. z o. o.

BIMobject oferuje działalność związaną z doradztwem w zakresie informatyki, oprogramowania dla architektury, a także działalność związaną z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi, działalność usługową w zakresie technologii informatycznych i komputerowych. BIMobject Poland zajmuje się sprzedażą usług programistycznych dla branży AEC Architecture, Engineering, Construction, a korzystając profesjonalnej kadry o wysokich kompetencjach programowania, zajmuje się również pracami badawczo rozwojowymi, rozwijając ten dynamiczny sektor rynku. BIMobject oferuje działalność związaną z doradztwem w zakresie informatyki, oprogramowania dla architektury, a także działalność związaną z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi, działalność usługową w zakresie technologii informatycznych i komputerowych. BIMobject oferuje także działalność w zakresie specjalistycznego programowania, projektowania BIM oraz zarządzanie bazą danych modeli w zakresie stron internetowych. Dzięki dostarczanym przez nas bezpłatnym rozszerzeniom do oprogramowania ArchiCAD, Revit czy SketchUp obiekty BIM dostępne na portalu bimobject.com można w prosty i intuicyjny sposób bezpośrednio umieścić w opracowywanym przez użytkownika projekcie.

Cemex Polska Sp. z o. o.

CEMEX Polska należy do krajowej czołówki producentów cementu, betonu towarowego i kruszyw. Korzystając z doświadczeń, wiedzy i kapitału międzynarodowego koncernu, CEMEX Polska stosuje międzynarodowe uznane standardy produkcji i zarządzania, dostarczając na rynek polski materiały budowlane najwyższej jakości. Wizja CEMEX Polska ma pomóc wszystkim pracownikom w lepszym zrozumieniu wspólnej drogi do sukcesu. CEMEX opiera ją na czterech filarach: swoich pracownikach, klientach, rentownych rynkach i zrównoważonym rozwoju.

H+H Polska Sp. z o. o.

H+H należy do duńskiej Grupy H+H, jednego z wiodących producentów i dostawców elementów ściennych z betonu komórkowego i silikatów w Europie. Na polskim rynku firma jest obecna od 2006 roku i konsekwentnie ugruntowuje swoją pozycję, dostarczając kompletną gamę produktów z betonu komórkowego i silikatów. W branży, na którą dzisiaj składają się kompleksowe, czasochłonne i drogie procesy budowlane, grupa H+H rości sobie prawo do opracowania prostych i coraz doskonalszych metod budowlanych dla swoich klientów.

 Klinkier Przysucha SA

Firma Klinkier Przysucha od 1972 roku specjalizuje się w produkcji wyrobów klinkierowych, odznaczających się najwyższą jakością, trwałością i wyjątkową estetyką. W ofercie firmy można znaleźć kompleksowe rozwiązania dla budynków w każdym stylu, począwszy od płytek elewacyjnych o bogatej kolorystyce poprzez systemy schodowe i parapety, na elementach małej architektury kończąc. W jej skład wchodzą m. in. daszki czy kształtki ogrodzeniowe.

Peri Polska Sp. z o. o.

PERI oferuje odpowiedni system deskowaniowy do każdej budowli betonowej oraz jej części. Rusztowania PERI można wykorzystać do wielu zastosowań – zarówno jako rusztowanie ramowe, jak i modułowe: duża elastyczność zastosowania skutkuje wysokim wykorzystaniem materiału. Firma PERI Polska, założona w 1969 roku, jest jednym z największych światowych producentów deskowań i rusztowań. Poza siedzibą główną i zakładem produkcyjnym w Weissenhorn koło Ulm w Niemczech, działa na świecie ponad 60 spółek córek i 120 centrów logistycznych. Firma zatrudnia ponad 8 100 pracowników i wygenerowała obrót 1,3 miliarda € za 2016 rok. Nazwa firmy pochodzi od greckiego przedrostka „peri” oznaczającego otaczanie. PERI oferuje odpowiedni system deskowaniowy do każdej budowli betonowej oraz jej części. Rusztowania PERI można wykorzystać do wielu zastosowań – zarówno jako rusztowanie ramowe, jak i modułowe: duża elastyczność zastosowania skutkuje wysokim wykorzystaniem materiału.

Ponzio Polska Sp. z o.o.

Firma Ponzio jest producentem aluminiowych systemów budowlanych, które wykorzystywane są w konstrukcjach okienno-drzwiowych, ścian fasadowych, ogrodów zimowych, osłon przeciwsłonecznych, jak również w wyspecjalizowanych rozwiązaniach różnego typu, m.in. w konstrukcjach przeciwpożarowych. Innowacyjne rozwiązania systemowe, zastosowane w budynkach o różnorodnym przeznaczeniu, spełniają rygorystyczne wymogi energooszczędności, komfortu oraz bezpieczeństwa. Systemy produkowane przez Ponzio posiadają niezbędne dopuszczenia do stosowania w budownictwie, a lakiernie i anodownie Grupy Ponzio należą do największych w Europie. Legitymują się certyfikatami jakości Qualicoat w zakresie lakierowania proszkowego oraz Qualanod w zakresie anodowania. Chronią również naturalne środowisko. Grupa Ponzio eksportuje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów leżących na różnych kontynentach. Obiekty zaprojektowane oraz wykonane w systemach Ponzio można więc zobaczyć w wielu krajach na całym świecie, gdzie współtworzą obraz nowoczesnej architektury.

Saint-Gobain Building Glass Polska

Oferta Saint-Gobain Building Glass Polska obejmuje szeroki asortyment szkła bazowego do wszelkich typów zastosowań oraz nowoczesne produkty i rozwiązania szklane zapewniających bezpieczeństwo, komfort i piękno w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. Saint-Gobain Building Glass Polska jest wiodącym dostawcą najwyższej jakości produktów i rozwiązań szklanych dedykowanych na rynek szkła okiennego, do wnętrz oraz fasad. Działania koncentrują się na zapewnieniu klientom wartości dodanej poprzez dostęp do innowacyjnych rozwiązań, wartościowego serwisu oraz aktywną promocję rozwiązań wśród klientów ostatecznych i architektów. Oferta Saint-Gobain Building Glass Polska obejmuje szeroki asortyment szkła bazowego do wszelkich typów zastosowań (Saint-Gobain Innovative Materials Sp. z o.o. Oddział Glass) oraz nowoczesne produkty i rozwiązania szklane zapewniających bezpieczeństwo, komfort i piękno (Saint-Gobain Polska Sp. z o.o. Oddział Glassolutions) w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej.

Soudal Sp. z o. o.

Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej dla profesjonalistów i odbiorców indywidualnych. Dzięki systematycznym inwestycjom w badania i rozwój, otwarciu na innowacyjne rozwiązania i dostosowanie do potrzeb lokalnych rynków osiągnął wiodącą pozycję na międzynarodowym rynku chemii budowlanej. Soudal specjalizuje się w produkcji nowoczesnych i ekologicznych materiałów chemicznych dla budownictwa oraz wielu gałęzi przemysłu. Firma jest ekspertem w segmencie montażowych pian poliuretanowych w areozlu oraz mas hybrydowych wykorzystujących własną opatentowaną technologię SMX. Wszystkie produkty cechuje innowacyjność, wysoka jakość, zgodność z polskimi i europejskimi normami.

STO Sp. z o.o.

Sto oferuje kompletny program produktów do dekoracji wnętrz, profesjonalnych farb elewacyjnych i wewnętrznych, tynków, systemów podwieszanych, elewacji wentylowanych oraz systemów akustycznych. Sto Sp z o.o. powstała w maju 1996 r. Jest filią międzynarodowego koncernu Sto SE & Co. KGaA z siedzibą w Niemczech. Klienci Sto obsługiwani są w systemie dystrybucji bezpośredniej przez 11 centrów sprzedaży i 2 partnerów handlowych StoExpert na terenie całej Polski oraz przeszło pięćdziesięciu doradców handlowych i doradców technicznych. Długotrwały sukces przedsiębiorstwa nie może opierać się jedynie na dobrych produktach. Firma Sto to czołowy specjalista w dziedzinie izolacji cieplnych dla elewacji, budownictwa i domów. Dzięki izolacji cieplnej można w sposób efektywny obniżyć koszty ogrzewania. Sto oferuje kompletny program produktów do dekoracji wnętrz, profesjonalnych farb elewacyjnych i wewnętrznych, tynków, systemów podwieszanych, elewacji wentylowanych oraz systemów akustycznych. W swojej misji firma Sto kieruje się hasłem “Budować świadomie”. Produkty firmy Sto spełniają najwyższe wymagania dotyczące wydajności energetycznej, a techniki prewencyjne łączą ekologię i ekonomię – wszystko to z myślą o budowaniu w zrównoważony ekologicznie sposób.

VELUX Polska Sp. z o. o.

Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce. Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Firma VELUX aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, wspierające organizacje społeczne, które realizują projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży.

WSC Szymanik i S-ka Sp. z o. o.

Firma WSC Witold Szymanik i S-ka działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Jej misją jest dostarczanie najnowocześniejszego oprogramowania dla potrzeb architektury i budownictwa. Istotnym elementem działalności firmy są też szkolenia. WSC Witold Szymanik i S-ka jest przedstawicielem szeregu wiodących firm informatycznych, w tym firm SOLIBRI (analizy modeli BIM), ABVENT (wizualizacje ARTLANTIS i TWINMOTION), OrthoGraph (program FloorPlan do inwentaryzacji) oraz Eptar (do modelowania zbrojeń). Firma dostarcza również programy ArchiFrame (budownictwo drewniane) i Rhinoceros (modelowanie). Najważniejszym produktem w ofercie WSC jest program ARCHICAD firmy GRAPHISOFT. ARCHICAD jest nowoczesnym systemem projektowania w technologii BIM, przeznaczonym do wykonywania wszelkich opracowań w zakresie architektury i budownictwa oraz do modelowania inwestycji. Zintegrowane informacji o inwestycji w modelu BIM pozwala panować nie tylko nad jej formą i aspektami technicznymi, ale też nad harmonogramem i kosztami. Wymiana danych jest możliwa praktycznie ze wszystkimi programami inżynierskimi (Open BIM). Ułatwia to współpracę międzybranżową niezależnie od posiadanego oprogramowania.