Home Bez kategorii PARTNERZY STRATEGICZNI III EDYCJI B4YE
PARTNERZY STRATEGICZNI III EDYCJI B4YE
0

PARTNERZY STRATEGICZNI III EDYCJI B4YE

0

W imieniu Zarządu Wydawnictwa, Redakcji „Buildera” oraz zespołu Builder for the Future dziękujemy wszystkim Partnerom Strategicznym za wsparcie i współpracę w III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Builder for the Young Engineers.

Wiedza i zaangażowanie wybitnych specjalistów reprezentujących Partnerów Strategicznych w naszym programie edukacyjnym przyczyniają się do zwiększenia praktycznych umiejętności w dziedzinie budownictwa wśród studentów oraz młodych inżynierów.

Konsultacje z ekspertami, reprezentującymi największe firmy z branży budowlanej są dla studentów doskonałą okazją do poznania rynku budowlanego. Uczestnicy Dni Młodego Inżyniera mają możliwość poszerzenia wiedzy na temat materiałów i technologii, które są przydatne przy projektowaniu.

Partnerzy Strategiczni programu Builder for the Young Engineers poprzez działania edukacyjne i promocyjne przyczyniają się do budowania dobrych praktyk w relacjach edukacja–nauka–biznes.

Poniżej jeszcze raz prezentujemy wszystkich Partnerów, którzy wspierali nas w III edycji B4YE.

AEC Design Sp. z o. o. Sp. k.

AEC Design to firma z wieloletnim stażem. Jako Autoryzowany Partner Autodesk ze statusem Gold już od 20 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania. Rozwiązania takie jak: oprogramowanie, specjalistyczne usługi, wdrożenia oraz szkolenia dla fachowców branży budownictwa i architektury oraz branży mechanicznej. Siłę firmy opiera na swoich pracownikach. W AEC Design pracuje stały zespół ekspertów z wieloletnim stażem, który doskonale zna specyfikę pracy i potrzeby swoich klientów. W ciągu kilkunastu lat działania wypracowali sieć kontaktów osób współpracujących – czynnych zawodowo specjalistów branży AEC i MFG. Dzięki temu są jedną z najlepiej rozpoznawalnych i najlepiej ocenianych firm w swojej specjalizacji.

Budimex SA

W okresie 50 lat istnienia firma zrealizowała tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Oferuje usługi w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Budimex jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Swoją pracą podnosi jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firma zrealizowała tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły firmie Budimex zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Budimex należy do hiszpańskiej grupy Ferrovial, jednej z największych firm działających w sektorze infrastruktury na świecie. Firma zatrudnia w Polsce ponad 8000 osób i współpracuje z 12 000 kontrahentów realizując ponad 240 kontraktów w ciągu roku. Oferuje usługi w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Stopniowo zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami.

CFE Polska Sp. z o. o.

CFE Polska to część wielodyscyplinarnej grupy belgijskiej CFE działającej na rynkach koncesji PPP, budownictwa, nieruchomości, instalacji i inżynierii morskiej. Firma posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów przemysłowych, mieszkaniowych, handlowo-usługowych oraz hotelarskich, realizowanych przy użyciu nowoczesnych technologii i najwyższej jakości materiałów. Dzięki przemyślanej strategii i konsekwencji działania, firma obecna jest na polskim rynku nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat. „Together We Kiss Better” to motto firmy. CFE wierzy, że dzięki partnerstwu („TOGETHER”) z klientami i podwykonawcami, sukces jest możliwy do osiągnięcia. CFE koncentruje się na ludziach („WE”), ponieważ to ludzie realizują projekty i są autorami sukcesu. CFE ceni prostotę („KEEP IT SIMPLE”) eliminując to, co nie jest wartością dodaną dla klienta (filozofia lean). Firma nie boi się wyzwań, nieustannie doskonaląc zarówno zespół jak i realizowane projekty („BETTER”). To przekonanie doprowadziło generalnego wykonawcę do miejsca, w którym jest teraz – CFE to godna zaufania firma z powracającymi klientami, takimi jak Coca Cola, Dellner, Panattoni, Konsorcjum Stali, Saint Gobain, Greenyard, Arcelor Mittal, Beaulieu, Goodman, Leclerc, Carrefour, Rockcastle, itd.

EJOT Polska Sp. z o. o. Sp. k.

EJOT jest liderem w technice połączeń – posiada 1500 opatentowanych rozwiązań, produkuje ponad 24.000 różnych produktów. Ponadto jest członkiem-założycielem Global Fastener Alliance (GFA), międzynarodowego zgrupowania skupiającego obecnie siedmiu specjalistów techniki połączeń. EJOT Polska należy do holdingu skupiającego ponad 35 przedsiębiorstw na całym świecie działających w zakresie technologii połączeń. Trzonem grupy EJOT jest fabryka śrub Adolf Böhl w Berghausen, Południowej Westfalii. Wzrost, przejęcia zakładów i dywersyfikacja doprowadziły z czasem do stworzenia sieci przedsiębiorstw, dzisiejszej grupy EJOT. Zatrudnia ponad 3100 pracowników. EJOT jest liderem w technice połączeń – posiada 1500 opatentowanych rozwiązań, produkuje ponad 24.000 różnych produktów. Ponadto jest członkiem-założycielem Global Fastener Alliance (GFA), międzynarodowego zgrupowania skupiającego obecnie siedmiu specjalistów techniki połączeń. Związek umożliwia globalnie działającym klientom, dostępność produktów i technologii EJOT na całym świecie.

NDI SA

Budownictwo stanowi podstawę działalności Grupy NDI. Jako Generalny Wykonawca firma realizujemy zarówno projekty z zakresu budownictwa kubaturowego, jak i infrastrukturalnego, w tym także projekty hydrotechniczne oraz energetyczne. NDI SA to grupa kapitałowa ze 100-procentowym polskim kapitałem. Na rynku obecna od 30 lat, a dziś zatrudnia już blisko 400 osób w całej Polsce. W skład Grupy wchodzą spółki operujące w następujących obszarach: budownictwo, nieruchomości, energetyka/gazownictwo, inwestycje/partnerstwo publiczno-prywatne. Budownictwo stanowi podstawę działalności Grupy NDI. Jako Generalny Wykonawca firma realizujemy zarówno projekty z zakresu budownictwa kubaturowego, jak i infrastrukturalnego, w tym także projekty hydrotechniczne oraz energetyczne. Nie boi się skomplikowanych projektów. Praktycznie każda z realizacji stanowiła wyzwanie operacyjne, logistyczne czy konstrukcyjne. Wykonawca wielu strategicznych projektów jak budowa północnego odcinka Autostrady A1, Teatru Szekspirowskiego z unikatową na skalę Europy konstrukcją dachu, czy Terminalu T2 lotniska im. Lecha Wałęsy – realizowanego przy zachowaniu pełnej operacyjności obiektu.

Peri Polska Sp. z o. o.

PERI oferuje odpowiedni system deskowaniowy do każdej budowli betonowej oraz jej części. Rusztowania PERI można wykorzystać do wielu zastosowań – zarówno jako rusztowanie ramowe, jak i modułowe: duża elastyczność zastosowania skutkuje wysokim wykorzystaniem materiału. Firma PERI , założona w 1969 roku, jest jednym z największych światowych producentów deskowań i rusztowań. Poza siedzibą główną i zakładem produkcyjnym w Weissenhorn koło Ulm w Niemczech, działa na świecie ponad 60 spółek córek i 120 centrów logistycznych. Firma zatrudnia ponad 8 100 pracowników i wygenerowała obrót 1,3 miliarda € za 2016 rok. Nazwa firmy pochodzi od greckiego przedrostka „peri” oznaczającego otaczanie. PERI oferuje odpowiedni system deskowaniowy do każdej budowli betonowej oraz jej części. Rusztowania PERI można wykorzystać do wielu zastosowań – zarówno jako rusztowanie ramowe, jak i modułowe: duża elastyczność zastosowania skutkuje wysokim wykorzystaniem materiału.

Port Praski Sp. z o.o. S.K.A.

Port Praski to firma realizująca jedno z największych przedsięwzięć architektonicznych w Europie. W ścisłym centrum Warszawy niedaleko Starego Miasta, w sąsiedztwie Wisły, Stadionu Narodowego i II linii metra powstaje miasto nowej generacji, składające się z czterech dzielnic o różnym przeznaczeniu: mieszkalna Stara Praga, luksusowe Doki z mariną, biznesowo-handlowe City i Park Mediów. Wszystko to w otoczeniu nadwiślańskich bulwarów, skwerów, przystani portowych, pływających restauracji, kawiarni i terenów zielonych.

Pruszyński Sp. z o. o.

Firma Pruszyński to największy polski producent stalowych pokryć i przekryć dachowych oraz elewacji w obszarze lekkiej obudowy. W sposób ciągły rozszerza swój asortyment oferowanych wyrobów budowlanych, dostosowując do wymogów architektów oraz oczekiwań Klientów. Każdy produkt z szerokiej palety Blachy Pruszyński powstaje indywidualnie, na potrzeby konkretnego zamówienia. Firma nie ogranicza się jedynie do produkcji i dostawy. Jej specjaliści doradzają optymalne rozwiązania oraz są w stanie dobrać stosowne wyroby budowlane. Poza standardowymi rozwiązaniami ze stałej oferty na indywidualne życzenie Klienta firma Pruszyński jest w stanie wytwarzać różnego rodzaju elementy zapewniające estetyczne i funkcjonalne wykończenie obiektów. Jest to możliwe dzięki zatrudnieniu wysoce wyedukowanej kadry inżynierskiej, posiadania najnowocześniejszego parku maszynowego oraz stosowania najwyższej jakości surowców wsadowych. Wyroby budowlane firmy Pruszyński są dopuszczone do stosowania w budownictwie, tzn. wydawane są dla nich Deklaracje Właściwości Użytkowych CE oraz Krajowe Deklaracje Właściwości Użytkowych B.

Selena SA

Selena to wiodący dystrybutor chemii budowlanej na Polskim rynku. W szerokiej ofercie znajdują się produkty takie jak pianki poliuretanowe, silikony i akryle, produkty do hydroizolacji, jak również gleje do glazury czy systemy do termoizolacji budynków. Selena powstała w 1992 roku we Wrocławiu. Obecnie firma posiada już ponad 20 lat doświadczenia na rynku chemii budowlanej i od czasu, kiedy to na początku lat dziewięćdziesiątych w sposób pionierski, rozpoczęła edukację rynku w zakresie nowych technologii z wykorzystaniem pian, silikonów i uszczelniaczy, oferowany przez firmę Selena asortyment produktów ulega sukcesywnemu poszerzaniu. Dzisiaj oferta produktowa Seleny należy do najszerszych na rynku nie tylko w Polsce, ale też na świecie.

Strabag Sp. z o. o.

Strabag Polska jest częścią europejskiego koncernu budowlanego, będącego od 180 lat synonimem jakości w budownictwie, realizującego na świecie ponad 15 tys. projektów rocznie – lidera w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii, który ma znaczący i stabilny kapitał własny. Dzięki zaangażowaniu wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów firma realizuje nawet najbardziej skomplikowane przedsięwzięcia budowlane. Działalność STRABAG cechuje kompleksowy zakres usług budowlanych, nowoczesne technologie, wysokiej jakości materiały oraz najnowszej generacji park maszynowy.

F.B.I. Tasbud SA

Głównym profilem działalności FBI TASBUD jest generalne wykonawstwo inwestycji kubaturowych. Wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowana kadra umożliwiają osiągnięcie wspólnego sukcesu, czego dowodem jest realizacja inwestycji kubaturowych z wielu sektorów, m.in.: budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej oraz specjalistycznego. Firma znana jest również na rynkach wschodnich, azjatyckim i afrykańskim, które to z racji swego potencjału stanowią istotny element strategii biznesowej F.B.I. TASBUD S.A., ukierunkowanej na dywersyfikację kierunków sprzedaży. Przedsiębiorstwo sukcesywnie rozbudowuje w swej strukturze segment budownictwa eksportowego, którego główne ogniwo stanowią doskonali polscy specjaliści, posiadający wiedzę i doświadczenie w handlu zagranicznym, oparte również o znajomość lokalnych uwarunkowań.

Unibep SA

Unibep jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce i jedną z nielicznych spółek, które mają w większości kapitał polski. Działa w różnych segmentach branży budowlanej. Jest nie tylko generalnym wykonawcą w Polsce i za granicą (działa na rynkach: rosyjskim, białoruskim, niemieckim), ale także posiada największą w Polsce fabrykę domów modułowych (sprzedaje je do Norwegii, Szwecji, Danii, a niewykluczone, że niebawem także do innych krajów europejskich), działa w drogownictwie (buduje drogi głównie na terenie woj. podlaskiego), a poprzez swoją spółkę Budrex–Kobi stawia i remontuje mosty na terenie całego kraju oraz poprzez swoją spółkę–córkę prowadzi działalność deweloperską w Warszawie i Poznaniu.

open