1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE CASE STUDY
  4. JAK PRZEWIDZIEĆ NIEPRZEWIDYWALNE?
JAK PRZEWIDZIEĆ NIEPRZEWIDYWALNE?
0

JAK PRZEWIDZIEĆ NIEPRZEWIDYWALNE?

0

Choć za oknem coraz piękniejsza pogoda, to studenci nadal chętnie uczestniczą w case studies organizowanych przez miesięcznik „Builder” i Partnerów Strategicznych w ramach programu Builder for the Young Engineers.

24 maja młodzi inżynierowie z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej odwiedzili budowę Osiedla Nowych Kosmonautów w Poznaniu. Zwiedzanie budowy umożliwił generalny wykonawca inwestycji, Partner Programu B4YE, Unibep SA.

Pierwszym punktem spotkania była prezentacja firmy Unibep. Jakub Malec, Specjalista ds. Rozwoju Pracowników, przybliżył misję firmy i przedstawił najważniejsze realizacje.

Następnie został omówiony temat techniczny: Jak przewidzieć nieprzewidywalne, czyli organizacja czasu w procesie budowlanym. Karol Guziewicz, Kierownik Budowy, udzielił studentom praktycznych porad dotyczących tworzenia i realizacji harmonogramu. Studenci dowiedzieli się także, jak wyglądają standardy bezpieczeństwa na budowie oraz w jaki sposób kadra kierownicza Unibep wdraża dodatkowe zabezpieczenia i promuje świadome dbanie o zdrowie oraz bezpieczeństwo wśród pracowników. Istotnym elementem wykładu było wyjaśnienie, w jaki sposób działa defibrylator.

Case study na budowie Nowych Kosmonautów było dużą dawką praktycznej wiedzy, która z pewnością zostanie dobrze spożytkowana. Studenci wykazali się dużą inicjatywą i zadawali mnóstwo pytań.

Karol Guziewicz
Kierownik Budowy
Unibep SA

Niezwykle ważną kompetencją kierownika budowy jest zarządzanie czasem w procesie budowlanym. Stworzenie szczegółowego harmonogramu pozwala na wypracowanie zapasu czasowego na wydarzenia, których nie można przewidzieć.