1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. DMI
  4. DZIEŃ MŁODEGO INŻYNIERA NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ
DZIEŃ MŁODEGO INŻYNIERA NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ
0

DZIEŃ MŁODEGO INŻYNIERA NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ

0

25 kwietnia br. odbył się ostatni w tej edycji  programu Builder for the Young Engineers Dzień Młodego Inżyniera. Tym razem gościliśmy na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

Dzień Młodego Inżyniera rozpoczął się od wykładu pod tytułem  „Proces inwestycyjny – teoria prawa budowlanego a praktyka projektowa”  wygłoszonego przez dra inż. Marcina Szczepańskiego z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. Inauguracja wydarzenia przez cenionego wykładowcę z danej uczelni stała się już tradycją Dnia Młodego Inżyniera.

Kolejne wykłady były prowadzone przez wybitnych inżynierów, reprezentujący największe firmy z branży budowlanej: NDI SA., PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., STRABAG Sp z o. o. Tematami wystąpień były ważne zagadnienia  i wyzwania inżynierskie oraz nowoczesne technologie oparte na konkretnych przykładach zrealizowanych inwestycji. Zupełną nowością był występ Tomasza Sułkowskiego z Kancelarii Prawa Gospodarczego GRAVIS LEGAL GROUP Widera, Sułkowski Sp.j. Studenci dowiedzieli się, co z perspektywy prawnika decyduje o sukcesie zawodowym inżyniera kontraktu.

W programie znalazły się także warsztaty z programu Revit, które poprowadził Jakub Stanasiuk, Inżynier BIM z AEC Design Sp. z o.o. Sp. K. Uczestnicy uczyli się między innymi podstaw modelowania konstrukcji w programie Revit oraz koordynacji międzybranżowej w środowisku Navisworks i Revit.

Podczas DMI odbyły się konsultacje branżowe z partnerami strategicznymi programu Builder for the Young Engineers:  Strabag Sp. z o. o., F.B.I. Tasbud SA, Pruszyński Sp. z o. o., Budimex SA, AEC Design Sp. z o. o. Sp. k., Ejot Polska Sp. z o. o. Sp. k., NDI SA. Studenci mogli porozmawiać z inżynierami z wiodących firm z branży budowlanej i doradcami technicznymi, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są potrzebne przy projektowaniu.

Partnerzy B4YE stworzyli także dla studentów strefę kariery, dzięki czemu uczestnicy wydarzenia mogli poznać oferty pracy, praktyk i staży. Na każdym ze stoisk można było zebrać specjalnie przygotowane materiały informacyjne i pomoce naukowe.