Home Z STARE KATEGORIE ENGINNERS KLONOVA BY HOLA GRUPA PROJEKTOWA
KLONOVA BY HOLA GRUPA PROJEKTOWA
0

KLONOVA BY HOLA GRUPA PROJEKTOWA

0

Widok zwrócony w stronę morza i gęstych lasów, bliskość malowniczych plaż Białogóry – to sceneria pensjonatu KLONOVA, dzieła HOLA Grupa Projektowa. Miejsce przemyślane architektonicznie, oddające ducha rejonu, stworzone, by cieszyć się rodzinnym wypoczynkiem.

Malownicza Białogóra nad Morzem Bałtyckim jest miejscem, do którego ludzie udają się w celu wyciszenia i relaksu wśród bujnej roślinności lasów sosnowych i szerokich plaż z białym piaskiem. Dzięki nowemu pensjonatowi KLONOVA można tam znaleźć teraz także odpowiednio przyjemne i komfortowe miejsca noclegowe o wysokim standardzie i unikalnej warstwie wizualnej. Dom wakacyjny został zaprojektowany przez zespół HOLA Grupa Projektowa – studio architektoniczne EXTERIO oraz pracownię projektowania wnętrz HOLA Design. Całkowita  powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 550 mkw.

Tradycje i mobilność

Prosta, lecz elegancka bryła budynku została stworzona w nawiązaniu do regionalnej architektury. Drewno bejcowane na czarno czy odwołujące się do nadmorskich spichlerzy elewacje pokryte ręcznie wyrabianymi ceglanymi płytkami, kontrastują z grafitową blachą pokrywającą dach i portal wejściowy. Przemyślana architektura pensjonatu zwraca uwagę także ze względu na swoją mobilność. Wnętrze podzielono na przestronne pokoje o jednakowej szerokości, które można łączyć ze sobą w zespoły. Tak samo jest z przegrodami tarasów, które są zaprojektowane jako składane, aby możliwe było przejście między pokojami. Na poddaszu znajdują się najwygodniejsze apartamenty z przeszklonymi tarasami wciętymi w bryłę dachu, z których rozpościera się piękny widok w stronę morza – wspaniałe miejsce do podziwiania malowniczych zachodów słońca.

Morska paleta

KLONOVA to domowa atmosfera sprzyjająca rodzinnemu wypoczynkowi połączona z dobrym smakiem. Wnętrza od HOLA Design oddają nadmorski klimat otoczenia poprzez elementy wystroju jak żeglarskie liny, deski wytrawione przez sól morską, a także unikalne lampy stojące z podstawami z kłód drewna wyrzuconych na brzeg przez morskie fale. Marynistycznemu  charakterowi sprzyja także kolorystyka – granaty, biele, kolory ziemi połączone z naturalnymi materiałami wykończeniowymi jak ciepłe drewno czy ceglane ściany w palecie szarości.

KLONOVA to również ogród sprzyjający towarzyskim rozrywkom. Inwestor projektu był otwarty na innowacje – w efekcie, niewątpliwym udogodnieniem i atrakcją obiektu jest basen ogrzewany energią paneli słonecznych umieszczonych na dachu, przystosowany również dla najmłodszych. Z myślą o nich zaaranżowano także zewnętrzny plac zabaw. Przytulny i domowy klimat pensjonatu pokochali już pierwsi goście. Więcej informacji: http://klonova.pl/bialoogora/.

open