1. Home
  2. Bez kategorii
  3. POLSCY BUDOWLAŃCY PODBIJAJĄ MOSKWĘ
POLSCY BUDOWLAŃCY PODBIJAJĄ MOSKWĘ
0

POLSCY BUDOWLAŃCY PODBIJAJĄ MOSKWĘ

0

Trwają najważniejsze targi branży budowlanej w Rosji – World Build Moskow, na których powstało polskie stoisko informacyjno-promocyjne zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH).

Na targach Polskę reprezentuje 29 krajowych przedsiębiorców z segmentu budowlanego, w tym uczestnicy misji branżowej kierowanej przez Wschodni Klaster Budowlany. Sektor budowlany to jedna z dwunastu branż Marek Polskiej Gospodarki o największym potencjale eksportowym.

Międzynarodowe targi WorldBuild Moscow/MosBuild to jedna z najważniejszych w Rosji imprez branży budowlanej i wykończeniowej. W targach bierze udział ponad 1000 wystawców z 40 krajów, w tym 29 polskich przedsiębiorców, reprezentujących takie podsektory jak: chemia budowlana, maszyny i urządzenia budowlane, płytki, panele itp. Wśród obecnych na targach firm, znajdują się także beneficjenci poddziałania 3.3.3: Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand. Reprezentanci branży skorzystają z polskiego stoiska podczas rozmów B2B i prezentacji ofert.

Na polskim stoisku informacyjno – promocyjnym zorganizowanym przez PAIH, odbył się briefing dla przedstawicieli sektora budowlanego oraz lokalnych mediów na temat specyfiki polskiego sektora budowy i wykańczania budowli. Omówiono m.in. mechanizm promocji i wsparcia działalności proeksportowej polskich firm. Już w 2018 roku polscy przedsiębiorcy – nie tylko z sektora budowlanego – będą mogli liczyć na wsparcie Zagranicznego Biura Handlowego, które zostanie otwarte w stolicy Federacji Rosyjskiej.

Polska jest jednym z wiodących producentów i eksporterów sektora budowlanego w Unii Europejskiej. Flagowymi produktami tego sektora są okna i drzwi, chemia budowlana czy płytki ceramiczne. Wartość produkowanej w Polsce glazury i terakoty osiąga poziom około pół miliarda euro, a chemii budowlanej 2 mld euro.

Targi WorldBuild Moscow/MosBuild potrwają do 6 kwietnia 2018r.

Polskie stoisko informacyjno-promocyjne organizowane jest przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu w związku z realizacją Branżowego Programu Promocji „Budowa i wykańczanie budowli” w ramach poddziałania 3.3.2: Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Lista polskich firm biorących udział w targach: https://construction.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/275067,firmy-polskie-na-targach-worldbuild-moscow-mosbuild-2018.html)