1. Home
  2. Bez kategorii
  3. „POKONAJ SMOGA Z FAKRO” W SĄDECKICH PRZEDSZKOLACH
„POKONAJ SMOGA Z FAKRO” W SĄDECKICH PRZEDSZKOLACH
0

„POKONAJ SMOGA Z FAKRO” W SĄDECKICH PRZEDSZKOLACH

0

Zakończyła się trwająca dwa miesiące kampania społeczno-edukacyjna „Pokonaj SMOGA z FAKRO”. Przedstawiciele firmy FAKRO odwiedzili w tym czasie 11 przedszkoli z Nowego Sącza. Łącznie w warsztatach wzięło udział ponad 300 dzieci.

W ramach bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez naszych pracowników, maluchy dowiedziały się co to jest smog, jakie zagrożenia niesie i jak się przed nim uchronić – wyjaśnia Anna Korczyk, specjalista ds. PR FAKRO, koordynator akcji. Świadomość szkodliwego działania smogu jest bardzo ważna, zarówno dla rodziców jak i dla dzieci, które są szczególnie narażone na jego negatywny wpływ – dodaje Anna Korczyk.

Skąd pomysł na taką kampanię? Mająca swoją siedzibę w Nowym Sączu firma FAKRO, uznany producent okien dachowych i schodów strychowych, wprowadziła na rynek nowe produkty, markizy i ramki filtrujące do okien pionowych. W pomieszczeniach zamkniętych spędzamy aż 90% czasu. Niestety smog i inne zanieczyszczenia docierają także do wnętrza. Markizy i ramki filtrujące cleanAir wyposażone są w specjalną membranę wykonaną z ułożonego warstwowo, tworzącego gęstą sieć nanowłókna. Dzięki takiej budowie skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia jakimi między innymi jest smog, ograniczając jego stężenie we wnętrzu mieszkania  – wyjaśnia Wojciech Chronowski, menadżer produktu FAKRO.

To właśnie ramki filtrujące cleanAir zostały przekazane zwycięskim przedszkolakom i przedszkolom w ramach konkursu „Jak uchronić się przed smogiem z FAKRO?”.  Zadaniem konkursowym było przygotowanie dowolną techniką plastyczną pracy, która będzie stanowiła odpowiedź na pytanie „Jak uchronić się przed smogiem z FAKRO?”. W konkursie wzięło udział 8 placówek. Łącznie napłynęło do firmy FAKRO 61 prac konkursowych. Laureatami konkursu zostali: Nicola Greczek (Niepubliczne Przedszkole Danapis), Marcelina Sochaj (Niepubliczne Przedszkole Danapis),Gabriela Plata (Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 20) oraz Lena Michalak (Miejskie Przedszkole nr 7). Nagrodę specjalną  otrzymały dzieci z Niepublicznego Przedszkola MISIEK.

Zwycięzcy, czyli autorzy trzech najlepszych prac z trzech różnych przedszkoli otrzymali nagrody rzeczowe oraz ramkę filtrującą cleanAir. Dodatkowo w trzech placówkach zwycięskich przedszkolaków zostały zamontowane trzy komplety ramek filtrujących. Nagrodę specjalną w postaci ramki filtrującej otrzymało także Niepubliczne Przedszkole MISIEK – wyjaśnia Anna Korczyk. Ramka filtrująca FAKRO to szansa na zdrowy oddech w sezonie zimowym, gdy powietrze w Nowym Sączu jest bardzo zanieczyszczone – dodaje Wojciech Chronowski.

Jestem pod wrażeniem wiedzy i zaangażowania przedszkolaków, które widać w pracach konkursowych. Podziękowania należą się także nauczycielkom przedszkolnym, które potrafią zainspirować dzieci do przygotowania tak kreatywnych i pięknych prac – podkreślała podczas wręczania nagród Bożena Damasiewicz, mecenas kampanii „Pokonaj SMOGA z FAKRO”.

Więcej informacji na temat kampanii oraz prace konkursowe można zobaczyć na  dedykowanej kampanii stronie www.pokonajsmoga.fakro.pl.