Home Bez kategorii MACIEJ RUTKOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2017
MACIEJ RUTKOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2017
0

MACIEJ RUTKOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2017

0

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Handlu Grupy SILIKATY. Od ponad 20-stu lat aktywnie zaangażowany w budowanie oraz realizację strategii rozwoju wiodących na polskim rynku firm produkcyjnych.

Swoje managerskie doświadczenie zdobywał piastując kierownicze stanowiska w obszarze sprzedaży i dystrybucji. Dzięki temu, że przeszedł wszystkie szczeble kariery, od podstaw zna zasady funkcjonowania rynku i skutecznej współpracy z partnerami biznesowymi, a swoją wiedzę i praktyczne umiejętności z sukcesem przekuwa w zyski przedsiębiorstw. Od prawie 10 lat związany jest z Grupą SILIKATY, jednym z czołowych producentów silikatowych materiałów murowych, stanowiącym część międzynarodowego koncernu CRH.

Pełni tam obecnie funkcję Członka Zarządu oraz Dyrektora ds. Handlu. Zasady, na których opiera swoje działania i strategię rozwoju firmy to przede wszystkim najwyższej jakości produkty oraz przejrzysta oferta budowana w oparciu nie tylko o bieżące potrzeby inwestorów, ale również przyszłe trendy i zmiany w przepisach prawa budowlanego. Według niego kluczem do sukcesu jest jakość w każdym aspekcie działania firmy – od produkcji, poprzez dystrybucję, a na obsłudze klienta i kontaktach z partnerami kończąc. W Grupie SILIKATY niezwykle ważną role odgrywa wykwalifikowana kadra doradców techniczno-handlowych przygotowanych do kompleksowej obsługi klienta, zarówno od strony oferty handlowej, jak i profesjonalnego wsparcia technicznego. Zespół sprzedażowy prowadzi klienta przez całą ścieżkę podejmowania decyzji zakupowej. Tylko spójna i realizowana konsekwentnie na każdym etapie strategia pozwala na zdobycie zaufania i zadowolenia klientów. Odzwierciedleniem tak przyjętego planu są wieloletnie kontrakty handlowe i współpraca z największymi deweloperami na rynku. Sukcesem jest również wprowadzanie na rynek nowych produktów, które wyróżniają się pod względem parametrów i pozwalają wykonywać bardzo nowoczesne i zaawansowane technologicznie projekty. Nieustanny rozwój firmy, osiągane zyski, zwiększanie zatrudnienia i stała baza kluczowych klientów świadczą, o dobrze obranym kierunku rozwoju. Działania podejmowane przez Pana Rutkowskiego od lat utrzymują Grupę SILIKATY na pozycji krajowego lidera, a najlepszym potwierdzeniem są liczne nagrody przyznawane Spółce, jak również obiektom referencyjnym wykonanym przy użyciu silikatowych materiałów murowych pochodzących z zakładów tej firmy.

 

open