1. Home
  2. Bez kategorii
  3. FLOWCRETE POLSKA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
FLOWCRETE POLSKA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
0

FLOWCRETE POLSKA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017

0

Firma Flowcrete Polska tworzy specjalistyczne technologie oraz produkuje i dostarcza materiały do wykonywania najwyższej jakości bezspoinowych posadzek żywicznych (m.in. przemysłowych, parkingowych i dekoracyjnych), które sprawdzają się w wymagających warunkach użytkowania oraz znajdują zastosowanie w najbardziej prestiżowych obiektach w Polsce i na świecie.

Spółka funkcjonuje w Polsce od 1994 r. Zaczynała działalność jako biuro handlowe szwedzkiej firmy Perstorp Construction Chemicals, następnie przeszła szereg zmian właścicielskich. Od 2002 r. działa w strukturach Flowcrete, a od 2016 r. jest częścią Grupy Euclid, czołowego producenta i dostawcy wysokiej jakości specjalistycznej chemii budowlanej na świecie.

Flowcrete Polska systematycznie buduje pozycję lidera na rynku. Zespół firmy przez ponad 23 lata zdobył ogromne doświadczenie i unikalną wiedzę w zakresie technologii wykonywania posadzek żywicznych, dzięki czemu w razie potrzeby tworzy indywidualne rozwiązania dla konkretnych projektów inwestycyjnych. Firma wprowadza innowacyjne rozwiązania, m.in. stworzyła oryginalną technologię odpornej i trwałej posadzki Peran STB na bazie bezbarwnej żywicy epoksydowej i barwionego piasku kwarcowego, oferuje niezwykle wytrzymałe i elastyczne, poliuretanowe posadzki parkingowe Deckshield, a także eleganckie posadzki Mondéco, wykonywane w technologii szlifowanego terazzo. Jest wiodącym producentem membran mostkujących rysy w podłożu, membran wodoszczelnych oraz posadzek antybakteryjnych Flowfresh, znajdujących zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym. Przez lata zbudowała sieć Autoryzowanych Wykonawców w kraju i za granicą.

W 2012 roku firma otworzyła własne laboratorium i zakład produkcyjny w Polsce, co pozwoliło jej znacznie poszerzyć skalę działalności. Obecnie spółka eksportuje posadzki żywiczne do 13 krajów, m.in. do Rosji, Rumunii, państw bałtyckich i na Bałkany, a jednocześnie jest największym producentem posadzek antybakteryjnych w grupie Flowcrete na świecie.

Posadzki żywiczne wykonane z materiałów i w technologii dostarczonej przez Flowcrete znalazły zastosowanie w najbardziej prestiżowych obiektach zrealizowanych w Polsce w 2017 roku, m.in. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, centrum handlowym Posnania (ponad 4 000 m kw. posadzek Mondéco i 110 000 m kw. posadzek parkingowych) czy w Zakładach Mięsnych Zakrzewscy w Kosowie Lackim. Posadzki parkingowe Deckshield zostały także wykonane m.in. w warszawskich biurowcach Warsaw Spire i Q22 oraz w Quadrum Business City w Wilnie – największym kompleksie biurowym na Litwie.

W związku z rozwojem eksportu i rozszerzeniem działalności produkcyjnej, firma Flowcrete Polska zwiększyła w 2017 roku zatrudnienie o ponad 15%. W efekcie dynamicznego wzrostu spółka przeprowadziła się do nowego, większego biura, które zaaranżowano w formie showroomu, a także przeniosła zakład produkcyjny i magazyn do nowej, 2-krotnie większej hali.