Home Bez kategorii BAUMIT – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
BAUMIT – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017
0

BAUMIT – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2017

0

Pochodzi z Austrii, liczy sobie ponad 110 lat i należy do grona najbardziej cenionych marek materiałów budowlanych na świecie. Baumit – tej firmy nie trzeba w zasadzie nikomu przedstawiać.

Produkty z charakterystycznym czerwonym kwadratem w logo wspierają pracę architektów, inwestorów i wykonawców już w 30 krajach Europy oraz w Chinach.

W Polsce już od 24 lat Baumit rozwija ideę „pomysłów z przyszłością”, wyznaczając standardy i kreując nowe trendy w branży, a tym samym wskazując kierunek dalszego jej rozwoju. Szczególnie silną pozycję firma ta zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków i tynków maszynowych. Jej ofertę tworzą też m.in. produkty do układania płytek ceramicznych, materiały do renowacji zabytków, masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.

Krocząc ścieżką rozwoju producent coraz wyżej podnosi poprzeczkę, wyznaczając sobie nowe cele i podejmując wynikające z nich wyzwania, nie zapominając przy tym o swoim otoczeniu i lokalnych społecznościach. Toteż Baumit w Polsce to nie tylko nowoczesne produkty i technologie będące synonimem najwyższej jakości, a przy tym regularnie pojawiające się na placach budowy, lecz także skupiające wielu uczestników wydarzenia. Wystarczy wspomnieć o autorskim projekcie Fasada Roku zainicjowanym w 2007 r., którego ideą jest docenienie elewacji jako elementu wpływającego na atrakcyjność budynku i jego okolicy czy akcji ColorLove Przedszkole wspierającej kreatywność i rozwój dzieci. Na swoim koncie firma ma również wiele akcji związanych z propagowaniem sportu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Bycie w czołówce zobowiązuje i to na różnych płaszczyznach, dlatego w 2015 r. producent zainicjował projekt, w ramach którego stworzył największy park badawczy materiałów budowlanych w Europie – Baumit Viva. Jego działalność ma wskazać rozwiązania najlepsze dla zdrowia i samopoczucia.

Wszystkim dążeniom firmy przyświeca jeden cel – by ludzie mieszkali „ładniej, zdrowiej i oszczędniej”.

open