1. Home
  2. Bez kategorii
  3. STRABAG Z DWOMA KOLEJNYMI KONTRAKTAMI NA BUDOWĘ DROGI S7
STRABAG Z DWOMA KOLEJNYMI KONTRAKTAMI NA BUDOWĘ DROGI S7
0

STRABAG Z DWOMA KOLEJNYMI KONTRAKTAMI NA BUDOWĘ DROGI S7

0

Konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe podpisało dwie kolejne umowy na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach budowy drogi S7 Olsztynek (S51) – Płońsk (S10) na odcinkach Strzegowo – Pieńki i Pieńki – Płońsk. Inwestycja, której wartość wynosi łącznie ok. 828  mln zł, zostanie wykonana w ciągu 34 miesięcy.

To co nas cieszy najbardziej, to zaufanie inwestora zdobyte dzięki zakończonym sukcesem inwestycjom. W zeszłym roku oddaliśmy do użytkowania 5 odcinków S7, zarówno na północy, jak i na południu kraju. Niedawno podpisaliśmy też kontrakt na budowę sąsiedniego odcinka S7 Napierki-Mława, a już za 3 lata nowa droga będzie służyła mieszkańcom i kierowcom podróżującym z północy na południe Polski – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o.

Prace obejmą projekt i budowę ok. 22-kilometrowego odcinka drogi od Strzegowa do Pieniek oraz 13,7-kilometrowego fragmentu od Pieniek do Płońska. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu – 3,5 m każdy oraz 2,5-metrowy pas awaryjny. Dwa odcinki częściowo przebiegają nowym śladem, natomiast w większej części w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 7. STRABAG wykona również: węzły drogowe, miejsca obsługi podróżnych (MOP), infrastrukturę dla ruchu pieszego i rowerowego, przepusty drogowe, przejazdy awaryjne, a także systemy odwodnienia drogi i obiektów inżynierskich.

Ponadto inwestycja obejmie prace branżowe, takie jak budowa infrastruktury technicznej dla potrzeb obiektów zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej, w tym linii energetycznych, oświetlenia i odwodnienia. Wykonane zostaną zespoły podczyszczające wody opadowe z jezdni, zbiorniki retencyjne, ekrany akustyczne i ekrany przeciwolśnieniowe dla zwierząt,  zieleń krajobrazowa i izolacyjna, przepusty oraz ogrodzenie całej drogi ekspresowej.

Inwestycję, obejmującą 71 km drogi S7, podzielono na cztery odcinki realizacyjne. Konsorcjum firm z Grupy STRABAG realizuje trzy z nich: odcinek I: Napierki – Mława (ok. 14 km), odcinek III: Strzegowo – Pieńki (ok. 22 km) i odcinek IV: Pieńki – Płońsk (ok. 13,7 km).

Podpisanie umowy na projekt i budowę trasy S7 Olsztynek (S51) – Płońsk (S10). Umowę podpisują od prawej: Jerzy Wacławczyk, dyrektor finansowy Dyrekcji Autostrad i Dużych Projektów w STRABAG Sp. z o.o.; Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o.; Mirosław Nicewicz, dyrektor oddziału GDDKiA; Jarosław Kaczor, zastępca dyrektora oddziału ds. inwestycji w GDDKiA. Na zdjęciu występują również Grzegorz Mickiewicz, Ministerstwo Rozwoju; Andrzej Adamczyk, minister Infrastruktury i Budownictwa; poseł Maciej Wąsik; Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki; Anna Cicholska, poseł regionu mławskiego.

STRABAG SE jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa realizacja inwestycji – terminowo, na najwyższym poziomie pod względem jakości i w najlepszej cenie. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które przejmują odpowiedzialność za ich wykonanie, generując w ten sposób wartość dodaną dla swoich Klientów. Dzięki zaangażowaniu blisko 72 tys. pracowników STRABAG SE osiąga roczne obroty w wysokości około 14 mld EUR. Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Austrii i Niemiec. Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu krajach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach. Więcej informacji jest dostępnych na www.strabag.com

Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ok. 4,5 tys. pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą ok. 800 mln EUR.

Więcej informacji jest dostępnych na www.strabag.pl