1. Home
  2. Bez kategorii
  3. OŚWIETLENIE ES-SYSTEM W KOLEJNYCH 3 GALERIACH HANDLOWYCH W EUROPIE
OŚWIETLENIE ES-SYSTEM W KOLEJNYCH 3 GALERIACH HANDLOWYCH W EUROPIE
0

OŚWIETLENIE ES-SYSTEM W KOLEJNYCH 3 GALERIACH HANDLOWYCH W EUROPIE

0

ES-SYSTEM, czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, dostarczyła oprawy oświetleniowe do trzech galerii handlowych w Europie.

Zrealizowane przez spółkę obiekty to: Galeria Północna w Warszawie, Europa Passage w Hamburgu oraz Löhr-Center zlokalizowane w Koblencji, Niemcy. Projekty wyróżniają się najwyższą jakością energooszczędnego oświetlenia oraz estetyką opraw. Dodatkowo wykorzystane systemy oświetleniowe zapewniają odpowiedni nastrój, który zachęca klientów odwiedzających galerie handlowe do spędzania w nich czasu i robienia zakupów.

– Coraz więcej ludzi spędza czas w galeriach handlowych, dlatego rosną wymagania inwestorów dotyczące aranżacji przestrzeni wewnątrz obiektu. Nie bez znaczenia pozostaje także estetyka elewacji budynku, która zachęca by wejść do środka. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w realizacjach w galeriach handlowych w kraju i zagranicą, ES-SYSTEM zapewnia zaawansowane rozwiązania oświetleniowe i profesjonalne wsparcie posprzedażowe dedykowane specjalnie do tego typu obiektów – mówi Rafał Gawrylak, prezes ES-SYSTEM.

NA MAPIE WARSZAWY POJAWIŁO SIĘ NOWE CENTRUM HANDLOWE Z OŚWIETLENIEM OD ES-SYSTEM

Galeria Północna na warszawskim Tarchominie to największy obiekt handlowy w tej części stolicy. Galeria zaprojektowana została z wyjątkową troską o środowisko. W związku z tym inwestor dużą wagę przykładał do energooszczędności budynku. ES-SYSTEM został wybrany jako dostawca oświetlenia do realizacji właśnie ze względu na ten aspekt. Do realizacji obiektu wykorzystano systemy oparte w 100% na technologii LED.

– ES-SYSTEM był odpowiedzialny za realizację systemów oświetleniowych na powierzchni 65 tysięcy m2. Efektem współpracy naszych specjalistów z architektami Galerii Północnej jest wnętrze z nowoczesną aranżacją świetlną, która zapewnia odpowiedni nastrój i zachęca klientów obiektu do zrobienia zakupów w jednym z 200 butików – podkreśla prezes Gawrylak.

Do oświetlenia Galerii Północnej wykorzystano SYSTEMY 6000 oraz 6000 BIS o łącznej długości ponad 300 metrów bieżących. Sufity ciągów komunikacyjnych ozdobione zostały aranżacjami stworzonymi z opraw TRIANGLE LED 650 i LED 1300. Dodatkowo w inwestycji zastosowano systemy CANOS LED, CAMELEON, RODIA LED, FLAT oraz PRIMA. Oprócz opraw ze swojej standardowej oferty, ES-SYSTEM dostarczył również dedykowane specjalnie do tej inwestycji oświetlenie dekoracyjne.

DESIGNERSKIE OŚWIETLENIE OD POLSKIEJ FIRMY

Kolejna realizacja ES-SYSTEM to galeria Europa Passage położona w samym sercu niemieckiego Hamburga. Spółka dostarczyła tam systemy oświetleniowe o łącznej długości ok. 600 metrów bieżących. Tworzą go trzy ciągi oświetleniowe, których forma zbliżona jest w przekroju do skrzydła samolotu. Cały system stanowią dwie potrójne pętle świetlne. Projekt zakładał ułożenie systemu zarówno w jednej płaszczyźnie, jak również płynne jego przejście w łukową formę przestrzenną.  Szkielet systemu zbudowany jest z aluminiowych profili, a jego górne i dolne poszycie stanowi specjalna termonapinalna błona. Do rozświetlenia dolnego poszycia skrzydeł wykorzystano diody LED w dwóch temperaturach barwowych, a w części łukowej systemu również diody RGBW.

W celu pełnego wykorzystania możliwości jakie dają zainstalowane źródła światła, system wyposażono w wysokiej klasy urządzenia sterujące, które pozwalają na wybór i zaprogramowanie wielu wariantów aranżacji oświetlenia, zarówno stałych jak i dynamicznych. 

ŚWIATŁO ZAMKNIĘTE W RÓŻNORODNYCH FORMACH

Kolejne centrum handlowe, dla którego w ostatnich miesiącach ES-SYSTEM dostarczył oświetlenie to Löhr-Center zlokalizowane w Koblencji, w Niemczech. Realizacja ta wyróżnia się różnorodnością form, kształtów i barw opraw oświetleniowych, które zostały w niej zastosowane. Wśród nich znalazł się system LUNA w różnych kształtach i rozmiarach – począwszy od okręgów o średnicach od 80 centymetrów do 4 metrów, poprzez formy trapezowe i trójkątne – które zainstalowane zostały pojedynczo lub w zbiorczych konfiguracjach. W większości z tych opraw powierzchnię świecącą stanowi specjalna, zadrukowana tkanina. Kolorowe nadruki, oddające charakter i klimat obiektu wykonano według wymagań inwestora.

Źródła światła stanowią moduły LED-owe wyposażone w dwa typy diod LED o ciepłej i zimnej temperaturze barwowej. System sterowania oparty na protokole DALI typ 8 umożliwia dynamiczną regulację temperatury barwowej oraz natężenia światła. Całość wnętrz uzupełniają ozdobne oprawy zwieszane w formie żyrandoli, które zostały wykonane w kilku niepowtarzalnych formach. Każdy z nich został podświetlony od wewnątrz diodami LED.