1. Home
  2. Z STARE KATEGORIE
  3. Builder 4Young Architects
  4. PATRYCJA LYSZCZYK – MŁODZI AKTYWNI
PATRYCJA LYSZCZYK – MŁODZI AKTYWNI

PATRYCJA LYSZCZYK – MŁODZI AKTYWNI

0

Patrycja Lyszczyk, laureatka III edycji KDMA (2015/2016), zajęła II miejsce w kategorii: Wykreuj przestrzeń za projekt: „Cargostop”.

PatrycjaObecnie studiuję na Aalborg University w Danii (II semestr Architektury na stopniu magisterskim). Zagadnienia, którymi się zajmuję, to akustyka oraz zrównoważony rozwój budynków. Sposób kształcenia polega na pracy w grupach. Dzięki temu stwarzana jest atmosfera bardzo podobna do pracy w biurze architektonicznym. Podczas pierwszego semestru byłam zaangażowana w projekt kościoła protestanckiego w Norwegii. Był to główny temat, dzięki któremu rozwinęłam swoje umiejętności symulacyjne w takich programach, jak Pachyderm (plug in do Rhino+Grasshooper). Aktualnie zajmuję się projektem Zeroemisyjnego Kompleksu Mieszkaniowego w centrum miasta Aalborg. Dzięki temu poznaję nowe oprogramowanie w postaci Ladybug & Honeybee oraz zdobywam dogłębną wiedzę na temat energooszczędnych budynków.
W przyszłości chciałabym zgłębić swoją wiedzę w zakresie akustyki oraz poznać możliwości rozwiązań akustycznych stosowanych w salach koncertowych. Ponadto zagadnieniem, którym również chciałabym się zająć, jest zachowanie ludzi w przestrzeni publicznej oraz percepcja przestrzeni przez różne zmysły. Wykłady i wystawy skandynawskich architektów, takich jak Jan Gehl lub Juhani Palasmaa w pobliskim Utzon Center, skłoniły mnie do wielu refleksji na ten temat.