Home Bez kategorii CEMEX POLSKA Z NOMINACJĄ DO ZIELONEGO OSKARA
CEMEX POLSKA Z NOMINACJĄ DO ZIELONEGO OSKARA
0

CEMEX POLSKA Z NOMINACJĄ DO ZIELONEGO OSKARA

0

Cementownia Chełm, należąca do CEMEX Polska, została nominowana do Europejskich Nagród EMAS* 2017.

Tym samym znalazła się w prestiżowym gronie 20 firm i instytucji, docenionych przez Komisję Europejską w obszarze zarządzania ochroną środowiska. Nagrody w konkursie rozdano podczas konferencji na Malcie.

Tematem tegorocznej edycji konkursu było „Wspieranie przejścia na model gospodarki o obiegu zamkniętym”. Nominacje i nagrody stanowiły wyraz uznania dla osiągnięć organizacji, których działania pozwalają na powtórne wykorzystanie produktów, a tym samym – oszczędzanie zasobów. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane były w trzech kategoriach: mikro, małe i średnie organizacje sektora prywatnego, duże organizacje sektora prywatnego oraz organizacje reprezentujące sektor publiczny.

Spośród 4000 zarejestrowanych w EMAS firm i instytucji, etap ogólnoeuropejski osiągnęło jedynie 20. Cementownia Chełm była jedną z dwóch organizacji z Polski, która awansowała do europejskiego finału, w tym jedyną w kategorii „Duże organizacje sektora prywatnego”. Wcześniej chełmska cementownia zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii na szczeblu krajowym.

Cementownia Chełm, należąca do CEMEX Polska, jest od wielu lat branżowym liderem w obszarze działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wykorzystanie paliw alternatywnych (głównie odpadów komunalnych) w codziennej pracy zakładu. To z nich pochodzi ok. 84% ciepła potrzebnego do uzyskania klinkieru, głównego składnika w produkcji cementu.

O Europejskich Nagrodach EMAS
Europejskie Nagrody EMAS to prestiżowe wyróżnienia, zwane Zielonymi Oskarami. Po raz pierwszy zostały przyznane w 2005 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Są nimi nagradzane firmy i podmioty publiczne, które mogą się pochwalić znaczącymi osiągnięciami w zakresie zarządzania ochroną środowiska.

System ekozarządzania i audytu (EMAS) to narzędzie, które pozwala tworzyć w organizacjach kulturę zrównoważonego rozwoju oraz efektywnego zarządzania dostępnymi zasobami i energią. Rejestracja w systemie EMAS oznacza spełnienie przez organizację najbardziej zaawansowanych wymagań ochrony środowiska.

*EMAS – System Ekozarządzania i audytu (Eco-Management and Audit Scheme)

Cementownia w Chełmie


CEMEX jest jednym z wiodących, globalnych producentów i sprzedawców cementu, betonu towarowego i kruszyw. Globalna skala działania oraz dobra znajomość lokalnych rynków sprawia, że od ponad 110 lat CEMEX dostarcza wysokiej klasy rozwiązania budowlane w ponad 50 krajach na całym świecie. Dąży do innowacyjnych rozwiązań branżowych i promuje zrównoważoną przyszłość. CEMEX obecny jest na polskim rynku od 2005 roku. Polską bazę stanowią 2 cementownie (Cementownia Rudniki i Cementownia Chełm), 41 wytwórni betonu zlokalizowane na terenie całego kraju oraz 7 kopalni kruszyw. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy na stronę: www.cemex.pl

open