1. Home
  2. Bez kategorii
  3. WIECHA NA RONDZIE WIATRACZNA
WIECHA NA RONDZIE WIATRACZNA
0

WIECHA NA RONDZIE WIATRACZNA

0

Inwestor Dantex oraz generalny wykonawca projektu Rondo Wiatraczna – firma UNIBEP, zawiesiły wczoraj wiechę na wielofunkcyjnym kompleksie, powstającym na warszawskim Grochowie.

Nowoczesna inwestycja łącząca funkcje mieszkalno-handlowo-biurowe osiągnęła swój docelowy kształt i znajduje się obecnie w stanie surowym zamkniętym. Zakończenie budowy projektu zaplanowano na IV kwartał 2017 r.

20 kwietnia br., na warszawskiej Pradze Południe miała miejsce uroczystość zawieszenia wiechy na wielofunkcyjnym projekcie Rondo Wiatraczna. Inwestycja usytuowana jest w miejscu Uniwersamu Grochów, przy zbiegu ulicy Wiatracznej, Alei Stanów Zjednoczonych i Alei Waszyngtona.  Projekt biura Arkus łączy w sobie handlową tradycję miejsca z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi, dzięki którym obiekt pełni jednocześnie funkcję handlowa, biurową i mieszkaniową. W budynku zaplanowano 470 funkcjonalnych mieszkań o zróżnicowanym metrażu, dwupoziomową galerię handlową, przestrzenie biurowe oraz obszerne garaże podziemne, dedykowane odpowiednio poszczególnym funkcjom obiektu. Wszystko to na osiemnastu kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej.

– Realizacja wielofunkcyjnej inwestycji Rondo Wiatraczna, dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz współpracy z renomowanym Partnerem, firmą UNIBEP, przebiega zgodnie z założonym harmonogramem, a w niektórych elementach nawet go znacznie wyprzedza. Obiekt już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno najemców, jak i nabywców lokali mieszkaniowych. Na obecnym etapie prac możemy już podziwiać gotową bryłę projektu, który będzie jednym z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie tego dynamicznie zmieniającego się rejonu Warszawy. Przygotowując tę inwestycję postawiliśmy na połączenie tradycji z nowoczesnością. W naszym obiekcie zostaną wykorzystane zarówno historyczne neony „UNIWERSAM” GROCHÓW, Społem oraz Praga-Południe, jak i pomnik „panienki”. Funkcjonował będzie również słynny bazarek, którego rewitalizację wspieramy – powiedział Marek Roefler, Prezes Zarządu spółki Dantex.

Wśród 470 mieszkań przygotowywanych w ramach inwestycji znajdują się lokale o różnorodnych rozkładach i powierzchni od 28 do 114 m kw., które w zależności od usytuowania posiadają balkon, loggie, taras lub ogródek. Mieszkańcy kompleksu będą mogli korzystać m.in. z wewnętrznego, zielonego patio, części sportowo-rekreacyjnej i placu zabaw dla dzieci. Połączenie tych elementów z doskonałą lokalizacją Ronda Wiatraczna – umożliwiającą szybki dojazd do centrum stolicy – sprawia, że apartamenty inwestycji cieszą się dużym zainteresowaniem. Dotychczas swoich nabywców znalazło już ponad 65 proc. mieszkań, a średnia cena m kw. kształtuje się na poziomie 8 650 zł.

Niezwykle ważną część kompleksu stanowi również Galeria Rondo Wiatraczna – na dwóch poziomach (parterze i pierwszym piętrze) zaplanowano aż 11 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej. W inwestycji przewidziano także 1,5 tys. m kw. powierzchni biurowej. Zarówno część handlowo-usługowa, jak i biurowa zostały niemal w całości wynajęte – komercjalizacja Galerii Rondo Wiatraczna osiągnęła już poziom 90 proc. Wśród najemców obiektu realizowanego przez Dantex znaleźli się m.in. Rossmann, Mc Donald’s, Millennium Bank, Świat Książki, Apteka ZIKO, Maxi Bazar oraz klub fitness CityFit. Głównym operatorem spożywczym Galerii Rondo Wiatraczna będzie sklep Społem, utożsamiany z handlową tradycją tego miejsca.

Doskonała lokalizacja, wysoki standard oferowanych powierzchni oraz unikatowa koncepcja całego kompleksu sprawiły, że od samego początku procesu komercjalizacji spotykamy się z bardzo dużym zainteresowaniem najemców. W zaledwie kilka miesięcy wynajęliśmy niemal cały obiekt. W naszej galerii znajdą się różnorodne sklepy, butiki, punkty usługowe, które doskonale uzupełnią ofertę handlową okolicy. Co istotne, naszym celem nie jest konkurowanie z pobliskimi centrami handlowymi, a dostarczenie Warszawiakom rozwiązań, których dotychczas w tym miejscu brakowało. Cały czas prowadzimy rozmowy z kolejnymi najemcami, którzy uzupełnią portfolio naszej galerii. Tradycja oraz charakter inwestycji mogą być atrakcyjne z punktu widzenia nie tylko dużych sieciowych najemców, ale również mniejszych, w tym lokalnych i rodzinnych biznesów – powiedziała Elżbieta Kowalczyk, Dyrektor ds. Najmu w spółce Dantex.

Zakończenie prac budowlanych w ramach kompleksu Rondo Wiatraczna zaplanowano na IV kwartał 2017 roku. W ramach projektu powstanie łącznie 470 mieszkań, 11 tys. m kw. przestrzeni handlowo-usługowej oraz 1,5 tys. m kw. powierzchni biurowej.


Dantex Sp. z o.o. Sp. k. jest firmą, która od ponad 25 lat z powodzeniem działa na rynku nieruchomości i specjalizuje się w budowie, sprzedaży i administrowaniu nowoczesnymi kompleksami mieszkaniowymi. Spółka jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów na stołecznym rynku, czego potwierdzenie stanowi sprzedaż ponad 850 lokali w 2016 r. W swoim portfolio Dantex posiada ponad 3000 mieszkań oddanych do użytku w różnych dzielnicach Warszawy, w takich projektach mieszkaniowych, jak: Dobrolin, Dobra Wola i Burakowska. Ponadto, w ofercie firmy znajduje się także ponad 40 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, która jest w 100% skomercjalizowana. Obecnie Dantex koncentruje się na realizacji kolejnych faz wieloetapowych projektów mieszkaniowych – Miasto Wola (wspólnie z Grupą Waryński), Dobra Wola, Osiedle przy Arkadii, wielofunkcyjnego projektu Rondo Wiatraczna oraz pierwszego na warszawskim rynku aparthotelu Wolska Kwadrat. Spółka Dantex jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.