Home Bez kategorii NA STRAŻY CISZY
NA STRAŻY CISZY
0

NA STRAŻY CISZY

0

Powstało stowarzyszenie na rzecz lepszej akustyki w budynkach. Właściwa akustyka budynku i związany z nią komfort użytkowania są wynikiem odpowiedniego projektu i dobrze dopasowanych wyrobów budowlanych oraz szkła.

Cisza to luksus, o który z reguły trzeba zawalczyć już na etapie budowy. W celu promocji dobrych praktyk związanych z akustyką wnętrz oraz akustyką budowlaną powstało Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”.

90 proc. naszego życia spędzamy wewnątrz różnych budowli. Akustyka architektoniczna ma wpływ na to, co i jak słyszymy we wnętrzach, w których mieszkamy, pracujemy, uczymy się czy wypoczywamy. A z kolei hałas oraz jakość docierających do nas dźwięków nie pozostają bez wpływu na nasze samopoczucie, zdrowie, zaangażowanie oraz efektywność w pracy. Z tego względu tak ważne jest, aby już na etapie projektowania i wyboru izolacyjnych, szklanych czy dźwiękochłonnych wyrobów budowlanych pamiętać o zasadach, które później pozwolą czerpać radość z przebywania w danym pomieszczeniu.

– Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy” powstało, aby propagować wiedzę na temat tego, jak akustyka budynków wpływa na komfort, zdrowie i produktywność ludzi w nich przebywających oraz proponować najlepsze rozwiązania w tym zakresie – mówi Paweł Polak, reprezentujący Stowarzyszenie. Misją organizacji jest informowanie, edukowanie oraz doradzanie w zakresie dobrych praktyk dotyczących akustyki w budynkach.

W realizowaniu założeń statutowych Stowarzyszenia pomaga serwis internetowy komfortciszy.pl, gdzie znajdują się przepisy i normy dla poszczególnych budynków, liczne studia przypadku, słowem – garść wiedzy z dziedziny akustyki pomocna m.in. przy projektowaniu wnętrz i wyborze wykonawców. Za pomocą strony internetowej można także nawiązać kontakt ze specjalistami (prawnikiem lub akustykiem budowlanym) oraz uzyskać pomoc m.in. w zakresie doboru różnych wyrobów budowlanych oraz szkła.

open