1. Home
  2. Bez kategorii
  3. ARCH. MICHAŁ TELLER – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
ARCH. MICHAŁ TELLER – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
0

ARCH. MICHAŁ TELLER – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016

0

Założyciel i właściciel biura projektowego TELLER ARCHITEKCI, zarządza firmą 10 lat od 2007 roku.  W 2016 roku nominowany przez European Council of Architects do jednej z najważniejszych nagród architektonicznych Unii Europejskiej – Mies van der Rohe Award 2017 – przyznawanej co dwa lata w dziedzinie architektury współczesnej.

W ubiegłorocznym konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich – Nagroda Roku SARP 2016 – wyróżniony w kategorii  obiekt użyteczności publicznej, jako współautor obiektu Zakładu Termicznego Przetwarzania Odpadów w Krakowie, którego nietypowa architektura została doceniona za zamknięcie skomplikowanej technologii w ogromnej kubaturze o formie swoistego ekologicznego przesłania.

Michał Teller, ukończył uczelnię z tytułem Najlepszy Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej  w rankingu absolwentów w  2005r., a jego praca dyplomowa została wyróżniona  w 2006r. w Warszawie w konkursie SARP Dyplom Roku im. Zbyszka Zawistowskiego na najlepszy dyplom polskich uczelni architektonicznych.

W 2003 roku w Hanowerze w Niemczech został uhonorowany stypendium Fritz-Schumacher fundacji Alfred Toepfer Stiftung F.V.S. przyznawanym corocznie od 1960r. 3-em studentom/abslowentom z Europy kierunków architektonicznych za osiągnięcia w dziedzinie architektury.

Realizując projekty, poszukuje odniesień, które sprawiają, że architektura ujawnia funkcję obiektu i staje się czymś więcej niż obudową. Ten sposób postrzegania i podejścia do projektów, przyniósł nagrody lub wyróżnienia w konkursach na m.in.: rozbudowę Opery Wrocławskiej, Oceanarium we Wrocławiu, Bibliotekę Politechniki Wrocławskiej, kompleks ekspozycyjny „Brama Trzeciego Tysiąclecia” we Wrocławiu.

Pracownia prowadzona przez Michała Tellera, skupia się przede wszystkim na poszukiwaniu nowych form architektury użyteczności publicznej, realizując projekty  głównie w formule konkursów architektonicznych w Polsce i zagranicą, co pozwala na pewną swobodę twórczą. Uczestnictwo i rywalizacja w konkursach przyniosło pracowni efekt w postaci kilkunastu nagród oraz prezentacji i wystaw m.in. we Włoszech (Wenecja), Japonii (Osaka), USA (Nowy Jork i Detroit).