1. Home
  2. Bez kategorii
  3. WARBUD ROZBUDUJE CENTRUM REHABILITACJI W TARNOWSKICH GÓRACH
WARBUD  ROZBUDUJE CENTRUM REHABILITACJI W TARNOWSKICH GÓRACH
0

WARBUD ROZBUDUJE CENTRUM REHABILITACJI W TARNOWSKICH GÓRACH

0

Spółka Warbud pozyskała kontrakt na rozbudowę SP ZOZ „REPTY” Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach. Umowę z ramienia Warbudu podpisali, 25 stycznia 2017 r.: Jerzy Werle – Prezes Zarządu oraz Lech Wąsowski – Dyrektor DBMed. Zamawiającego reprezentował Krystian Oleszczyk – Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „REPTY” Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach.

Warbud zrealizuje to zadanie w formule zaprojektuj i wybuduj.

Do zadań Warbudu należy:

– wykonanie projektu budowlanego wraz z projektami wykonawczymi i uzyskanie pozwolenia na budowę,

– realizacja obiektu z dostawą i montażem wyposażenia, zagospodarowanie terenu oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Nowy powstały budynek znajdzie się na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego w Reptach Śląskich, o nazwie „Park w Reptach i Dolinie Dramy”, który decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków wpisany jest do rejestru zabytków.

Będzie to, częściowo podpiwniczony, sześciokondygnacyjny obiekt. Budynek pomieści: 170 łóżek szpitalnych o specjalności rehabilitacja kardiologiczna, sale gimnastyczne dla pacjentów, szatnie dla personelu medycznego na 100 osób, sale konferencyjne oraz zaplecze niezbędne do wykonywania procedur medycznych.

Powierzchnia całkowita: 7 266 m2
Powierzchnia użytkowa: 6 221 m2
Powierzchnia zabudowy: 1 031 m2
Kubatura: 24 290 m3
Wartość kontraktu netto: 25 499 940,71 zł
Termin realizacji: styczeń 2017 – czerwiec 2019 r.

Rozbudowa Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Tarnowskich Górach to czwarty kontrakt z zakresu budownictwa medycznego pozyskany przez Warbud w ostatnim czasie. W ciągu dwóch miesięcy spółka podpisała umowy na rozbudowę szpitali w Sosnowcu i Poznaniu oraz modernizację Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.

13


Warbud SA należy do grona największych firm budowlanych w Polsce. Generalny wykonawca prestiżowych projektów z zakresu budownictwa kubaturowego, przemysłowego, ekologicznego, specjalistycznego oraz inżynierskiego. W swojej 25-letniej działalności spółka oddała do użytku 480  obiektów na terenie całego kraju. Zatrudnia ponad  1000 pracowników. W swoich strukturach posiada Dyrekcję Budownictwa Medycznego, która odpowiada za budowę i kompleksowe wyposażenie szpitali na terenie całego kraju. W portfolio spółki znajduje się m.in: największy Szpital Pediatryczny w Polsce dla Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital Kliniczny MSWiA, Szpital Ginekologiczno – Położniczy „Inflancka”, prywatny szpital Medicover, Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny, Wojskowy Instytut Medyczny, Szpital Kliniczny im. Św. Anny Mazowieckiej, Pracownia Diagnostyki Obrazowej PET/CT oraz budynki szpitalne dla Regionalnego Ośrodka Onkologicznego w Łodzi, a także w Krakowie – Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof. Obecnie Warbud realizuje budowę największego w Polsce , Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimu na niemal 1000 łóżek. Wiodącym udziałowcem spółki jest VINCI Construction – francuski potentat w dziedzinie budownictwa i robót publicznych. VINCI Construction należy do jednego z największych na świecie koncernów w sektorze budownictwa i usług powiązanych – Grupy VINCI.