1. Home
  2. Bez kategorii
  3. BEZPIECZNE DROGI Z 3M
BEZPIECZNE DROGI Z 3M
0

BEZPIECZNE DROGI Z 3M

0

Według międzynarodowych badań* niewłaściwa infrastruktura drogowa przyczynia się do 28–34 proc. wypadków drogowych w Polsce. Ograniczenie kosztów wypadków z powodu infrastruktury w Polsce może sięgać od 813 milionów do 987 milionów złotych rocznie. O tym jak poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego rozmawiali uczestnicy konferencji „Bezpieczne drogi”, organizowanej przez firmę 3M.

Spotkanie poruszyło ważne tematy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego z perspektywy polskich i zagranicznych doświadczeń.

Steve Proctor z brytyjskiej firmy TMS Consultancy zaprezentował korzyści płynące z wdrażania i realizowania systemowych procedur audytu BRD na przykładzie Wielkiej Brytanii oraz innych krajów Europy Zachodniej.

Audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego pozwala bowiem na wypracowanie optymalnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zmniejszających liczbę potencjalnych zagrożeń. Rozwiązania te powinny stosować wszystkie podmioty uczestniczące w procesach planowania, projektowania, budowania oraz utrzymania dróg.

Elementem tego procesu jest również wybór właściwych rozwiązań służących do oznakowania dróg. Według danych zawartych w Raporcie Wpływu 3M na polską gospodarkę* niedostateczne oświetlenie dróg jest przyczyną aż 8,7 proc. wszystkich wypadków drogowych, do jakich dochodzi każdego roku w Polsce.

– Właściwe oznakowanie dróg to jeden z najważniejszych czynników odpowiedzialnych na bezpieczeństwo na drodze i sprawność ruchu drogowego. Nasze dzisiejsze spotkanie zwraca szczególną uwagę na rolę materiałów odblaskowych w zapewnieniu funkcjonalności znaków drogowych oraz skuteczności komunikacji z uczestnikami ruchu drogowego w każdych warunkach– wyjaśniał Jakub Kalisiak, Advanced Application Development Engineer w 3M Poland.

W trakcie wydarzenia eksperci z 3M zaprezentowali praktyczne działanie materiałów odblaskowych na oznakowaniu pionowym i poziomym oraz odzieży podczas specjalnego przejazdu po torze – Night Demo Show. Wśród prezentowanych rozwiązań znalazły się m.in. taśmy odblaskowe Stamark™ i punktowe elementy odblaskowe RPM290, przeznaczone do trwałego oraz tymczasowego oznakowania poziomego dróg.

Produkty te charakteryzują się wyjątkową trwałością oraz odblaskowością, które umożliwiają wyraźne oznaczenie i prowadzenie ciągów ruchu pojazdów zarówno w dzień, jak i w nocy. Według danych z 2011 roku aż 3 tysiące wypadków drogowych w Polsce odbywało się w nocy na drogach nieoświetlonych – dodaje Jakub Kalisiak, Advanced Application Development Engineer w 3M Poland.

Konferencja „Bezpieczne drogi z 3M” odbyła się 29 listopada br. na Torze Służewiec. Partnerami wydarzenia były TMS Consultancy – firma doradcza w zakresie bezpieczeństwa drogowego, Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz firma Giera – producent oznakowania pionowego.


O firmie 3M
W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M – można przeczytać na stronie internetowej www.3M.pl lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O 3M w Polsce
3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku firma obchodzi 25-lecie istnienia na polskim rynku. 3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 2900 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy.
W czerwcu 2013 roku rozpoczęło działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu, w którym firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania. 1 czerwca 2016 r. we Wrocławiu rozpoczęło oficjalnie działalność operacyjną Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wchodu i Afryki. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 500 mln USD. 3M od 25 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki, za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in „Firma XX-lecia 1990-2010”, Perła Innowacji PROGRESS 2013, PremiumBrand 2014, Solidny Pracodawca 2014, Superbrand 2014/15 oraz Great Place to Work® 2016.