1. Home
  2. Bez kategorii
  3. PRAWIE 900 UCZESTNIKÓW KONFERENCJI DNI BETONU 2016
PRAWIE 900 UCZESTNIKÓW KONFERENCJI DNI BETONU 2016
0

PRAWIE 900 UCZESTNIKÓW KONFERENCJI DNI BETONU 2016

0

Rekordowa liczba prawie 900 uczestników z kraju i zagranicy weźmie udział w IX konferencji DNI BETONU, która 10 października 2016 r. rozpoczyna się w Wiśle. – Przez 3 dni będziemy rozmawiać nie tylko o betonie i jego technologii, ale także o budownictwie i jego problemach – mówi Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Organizatorem konferencji DNI BETONU jest Stowarzyszenie Producentów Cementu. Konferencja odbywa się co dwa lata począwszy od 2000 roku. W tym roku zapowiadana jest rekordowa liczba – 900 uczestników. DNI BETONU to unikalne w skali kraju spotkanie praktyków i teoretyków zajmujących się betonem, jego produkcją, technologią – naukowców , projektantów, architektów, technologów i inwestorów.

Konferencja organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Patronat naukowy sprawuje Sekcja Konstrukcji Betonowych oraz Sekcja Inżynierii Materiałów Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN.

Podczas 10 sesji tematycznych konferencji DNI BETONU zostaną wygłoszone 42 referaty, a 102 referaty zostaną opublikowane w dwóch tomach materiałów konferencyjnych o objętości ponad 1500 stron. Dla uczestników przygotowano także sesję posterową i 11 pokazów technologicznych. Firmy uczestniczące w konferencji będą prezentowały swoją ofertę na 35 stoiskach wystawienniczych.

Pierwszego dnia konferencji zostanie rozstrzygnięty finał konkursu Power Concrete, który ma pokazać możliwości technologiczne betonu. W tym roku uczestnicy konkursu mieli przygotować beton o jak największym stosunku wytrzymałości na ściskanie do gęstości. Pięciu finalistów tego konkursu wyłoniono podczas eliminacji, które 20 września odbyły się na AGH w Krakowie. Podczas konferencji zwycięska piątka będzie rywalizować na oczach 900 widzów.

Konferencji będą towarzyszyły także dwie debaty problemowe:

– „Polska infrastruktura drogowo–kolejowa – doświadczenie i perspektywy”

– „Budownictwo mieszkaniowe – szansa na rozwój”

Trzydniowe spotkanie zakończą warsztaty z technologii betonu architektonicznego w budownictwie infrastrukturalnym.