1. Home
  2. Bez kategorii
  3. STADION ŚLĄSKI W CHORZOWIE Z KRZESŁAMI FORUM SEATING
STADION ŚLĄSKI W CHORZOWIE Z KRZESŁAMI FORUM SEATING
0

STADION ŚLĄSKI W CHORZOWIE Z KRZESŁAMI FORUM SEATING

0

Forum Seating, marka należącą do Grupy Nowy Styl, wyposaży w krzesła Stadion Śląski w Chorzowie. Na trybunach zostaną zamontowane krzesła Abacus zaprojektowane przez Rebbecę Stewart z renomowanego studia Arup. W sektorze VIP znajdą się modele Abacus Silver z podłokietnikami i tapicerowanymi nakładkami wypełnionymi pianką oraz fotele Oscar zaprojektowane przez Stanisława Charaziaka. W sumie Grupa Nowy Styl dostarczy na Stadion Śląski 54 017 krzeseł oraz stoły komentatorskie.

Jesteśmy dumni, że będziemy wyposażać stadion, który ma tak bogatą historię i perspektywy na przyszłość, może bowiem stać się Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym – mówi Joanna Machaj, Dyrektor Sprzedaży Krajowej Forum Seating. – Cieszy mnie też, że ostatecznie inwestor zdecydował się na najbardziej nowoczesne i wytrzymałe krzesła. Pierwsze rozmowy dotyczyły tradycyjnych krzeseł kubełkowych, ale ostatecznie wybrano składany model Abacus – dodaje Joanna Machaj.

Modele Abacus są wykonane z barwionego w masie polipropylenu, co gwarantuje trwałość koloru w każdych warunkach atmosferycznych. Krzesła są odpowiednio wyprofilowane i mają płaskie siedzisko, dzięki czemu zapewniają komfort osobom o różnych sylwetkach. Siedziska składają się w sposób grawitacyjny. Ich unikalna konstrukcja na belce sprawia, że po złożeniu zajmują niewiele miejsca i pozwalają na swobodne przejście między rzędami. Jakość materiałów sprawia też, że krzesła charakteryzują się wysoką odpornością na zniszczenia mechaniczne, co potwierdziły testy przeciwko wandalizmowi. Projektantka – Rebecca Stewart z Arup – za stworzenie tego modelu otrzymała prestiżową nagrodę FX Award przyznawaną międzynarodowym talentom wzornictwa. Aby zamontować krzesła, Grupa Nowy Styl najpierw przeprowadzi demontaż istniejących podkonstrukcji i wymieni je na nowe. Realizacja zamówienia potrwa do czerwca 2017 roku.

Krzesła Abacus zostały do tej pory zamontowane w Nicei i Lyonie – na arenach rozgrywek Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016. Zapewniają także komfort kibicom w Finlandii, Irlandii, Kazachstanie, Turcji, Bułgarii i na Węgrzech. W Polsce znajdują się na Arenie Zabrze i na stadionie Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Są również montowane na jednej z trybun Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

Wykonawca wyposażenia Stadionu Śląskiego został wyłoniony w drodze przetargu. Grupa Nowy Styl jest liderem zwycięskiego konsorcjum.

Zobacz, jak Forum Seating testowało krzesło Abacus

Zobacz, jak powstaje krzesło Abacus w fabryce Grupy Nowy Styl

KONTAKT DLA INWESTORÓW:
Grupa Nowy Styl, siedziba główna: ul. Pużaka 49, 38-400 Krosno
Dział handlowy: ul. Radzikowskiego 47b, 31-315 Kraków, tel. +48 12 63 98 620
E-mail: info@nowystylgroup.com
WWW: www.forumseating.com