Home Bez kategorii MIĘDZYNARODOWE FORUM ARCHITEKTURY SHARE WARSZAWA 2016
MIĘDZYNARODOWE FORUM ARCHITEKTURY SHARE WARSZAWA 2016
0

MIĘDZYNARODOWE FORUM ARCHITEKTURY SHARE WARSZAWA 2016

0

Trzy inspirujące konferencje podczas jednego dnia! Międzynarodowe Forum Architektury SHARE Warszawa 2016 odbędzie się 11 października br. w hotelu Marriott, pod honorowym patronatem Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP), mając jako partnera warszawski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich.  

Projekty z całego świata, prezentujące przykłady najlepszych praktyk przedstawiane są z różnych perspektyw: przez architektów, wykonawców i inżynierów na trzech tematycznych, profesjonalnych konferencjach poświęconych: architekturze, projektowaniu i architekturze szkła oraz architekturze krajobrazu i miejskiej infrastrukturze.

W tym jednodniowym wydarzeniu weźmie udział ok. 400 architektów, inżynierów, wykonawców, projektantów, inwestorów, deweloperów, doradców, przedstawicieli świata akademickiego i profesjonalnych organizacji.

Najważniejsze informacje o Międzynarodowym Forum Architektury SHARE Warszawa 2016:

  • 12 krajów reprezentowanych przez architektów nagradzanych w krajowych i międzynarodowych konkursach: Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, Dania, Japonia, Belgia, Bułgaria, Węgry, Włochy, Turcja, Holandia i Polska.
  • Nowe, przełomowe materiały i technologie wykorzystane w projektach, które zwróciły na siebie uwagę całego świata, będą przedstawiane podczas tego wydarzenia.
  • Prelegenci będą się skupiać na trendach w projektowaniu i koncepcji elewacji, nowych konceptach dachów, podłóg i systemów izolacyjnych, projektów zainspirowanych przez szkło wraz z innowacyjnymi rozwiązaniami w architekturze krajobrazu i kierunkami w projektowaniu miast dla stworzenia i budowania zrównoważonego środowiska.

Jedną z wyróżniających się postaci obecnych na forum jest arch. Fuensanta Nieto, współzałożyciel Nieto Sobejano Arquitectos z Hiszpanii, kluczowe nazwisko nowej fali w architekturze hiszpańskiej, zdobywca Medalu Alvar Aalto w 2015 roku oraz honorowy członek AIA. Architekt Gijs Rikken z MVRDV będzie mówił o realizacji Kryształowych Domów w Amsterdamie, nad którymi pracował wraz ze słynnym architektem Winy Maas wprowadzając poetyckie innowacje do konstrukcji ze szkła. Trzeci wykład będzie poprowadzony przez prof. dr. inż. Jana Knippersa, szefa Instytutu Konstrukcji Budowlanych i Projektowania Konstrukcji na Uniwersytecie w Stuttgarcie, specjalistę w dziedzinie złożonych, generowanych parametrycznie konstrukcji dachów i elewacji, również w wykorzystaniu innowacyjnych materiałów takich jak polimery uzbrojone włóknem szklanym.

W programie forum są również przewidziane wystąpienia znanych Polskich architektów: arch. Roberta Koniecznego, zdobywcę Europejskiej Nagrody za Miejskie Przestrzenie Publiczne, arch. Stanisława Denko, zdobywcę Nagrody Specjalnej na International Biennale of Architecture, Kraków 2015 oraz Nagrody Roku 2014 SARP za najlepszy przedmiot architektoniczny stworzony w Polsce; Jerzego Szczepanika-Dzikowskiego, zdobywcę pierwszej nagrody na edycji z 2015 r. konkursu „Life in Architecture” za najlepsze budynki mieszkalne 2013 – 2014 r. oraz wystąpienia zagranicznych architektów, twórców reprezentacyjnych projektów architektonicznych w Polsce: arch. Fernando Menis z Hiszpanii, zdobywcę, w 2016 r. Nagrody Specjalnej Jury SARP za projekt CKK „Jordanki”, realizowany w Toruniu i prof. arch. Renato Rizzi z Włoch, który przedstawi Teatr Szekspirowski w Gdańsku – projekt który zdobył nagrodę Projekt Roku 2015 Iconic Awards.

Informacje dotyczące biletów na forum: share@abplusevents.com

Koncept Międzynarodowego Forum Architektury SHARE jest wdrażany w Polsce, Rumunii i na Węgrzech przez profesjonalnego organizatora wydarzeń ABplus Events, przy ścisłej współpracy z krajowymi partnerami i skupia trzy konferencje tematyczne w jednym miejscu i czasie, mając sesje tematyczne poświęcone: architekturze i projektowaniu elewacji, dachów, podłóg i systemów izolacyjnych (konferencja RIFF); szkłu w architekturze, projektowaniu i budowaniu oraz architekturze parametrycznej (konferencja INGLASS); przestrzeni publicznej, architekturze krajobrazu, infrastrukturze miejskiej (konferencja LAUD). Więcej szczegółów można znaleźć na portalu http://www.share-architects.com/

Wydarzenie jest wspierane przez Głównych Partnerów Șișecam Flat Glass i Serge Ferrari oraz przez Sponsorów Swiss Pearl i Fatra.

Partner wydarzenia: DAFA

Patron medialny: Builder

1902797_712759228746209_1471252086_n

open