1. Home
  2. Bez kategorii
  3. OCHRONA PRZED KOROZJĄ W KLASIE C4 I C5
OCHRONA PRZED KOROZJĄ W KLASIE C4 I C5
0

OCHRONA PRZED KOROZJĄ W KLASIE C4 I C5

0

Firma Ponzio otrzymała poświadczenie jakości dotyczące wysokiego okresu trwałości powłok lakierniczych w środowiskach o podwyższonym narażeniu korozyjnym. Na podstawie badań jakościowych przeprowadzonych przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie, profile aluminiowe w systemach Ponzio spełniają kryteria długotrwałej ochrony przed korozją. 

Mogą być eksploatowane w środowiskach o narażeniach korozyjnych w najwyższych klasach C4 i C5. Spełnienie najwyższych kryteriów jakościowych pozwala firmie Ponzio rozszerzyć zakres realizacji obiektów, które powstają na obszarach narażonych na szczególnie niekorzystne warunki atmosferyczne i przemysłowe, jak np. tereny nadmorskie o dużym zasoleniu, nasłonecznieniu UV oraz tereny o wysokim zanieczyszczeniu powietrza.

Konstrukcje wykonane w oparciu o tą klasyfikację wymagają specjalnego przygotowania powierzchni profili. Począwszy od obróbki chemicznej przeprowadzanej pod wysokich rygorem technologicznym, po dwuwarstwowe lakierowanie proszkowe z zastosowaniem podkładu antykorozyjnego i specjalnych farb o zwiększonej odporności na niekorzystne warunki środowiskowe.