1. Home
  2. Bez kategorii
  3. GDYNIA Z ROWEROWYM MAJEM
GDYNIA Z ROWEROWYM MAJEM
0

GDYNIA Z ROWEROWYM MAJEM

0

Gdynia, Gdańsk, Sopot, Tczew, Warszawa, Lublin i Wrocław – to w tych miastach już w maju ścieżki rowerowe zapełnią się dzieciakami na rowerach, hulajnogach, deskorolkach albo rolkach.

4 maja 2016 r. rusza adresowana do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych wspólna dla tych miast kampania „Rowerowy Maj”. W Gdyni w rowerowym wyzwaniu uczestniczyć będzie cztery tysiące uczniów z 19 placówek oświatowych. Zasady kampanii są bardzo proste, a zabawa trwa miesiąc. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat „Rowerowego Maja”. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii atrakcyjne nagrody.

Najbardziej rowerowa szkoła w Gdyni otrzyma mobilne miasteczko ruchu drogowego (wartość nagrody wynosi ok. 25 000 zł).
Będą też nagrody dla klas i indywidualne:
– najlepsze klasy w każdej szkole – bilety grupowe do centrów nauki, rozrywki, sportu,
– najaktywniejsi uczniowie i nauczyciele oraz szkolni koordynatorzy – akcesoria rowerowe.

Gdy w Gdyni zobaczyliśmy obrazki z gdańskich szkół z roku ubiegłego, te stojaki wręcz oblepione rowerami – stwierdziliśmy, że też tak chcemy, by co raz więcej dzieci do szkół w Gdyni przyjeżdżało na rowerach. Stąd decyzja o udziale w tegorocznej edycji „Rowerowego Maja” – podkreślił podczas konferencji prasowej Rafał Studziński, gdyński oficer rowerowy. Kampania będzie też okazją do zadbania o bezpieczeństwo najmłodszych na drodze.  Już w 2015 roku z pomocą Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia prowadziliśmy zajęcia rowerowe teoretyczne i praktyczne – dzieci uczyły się zasad i prawidłowych zachowań. Także w tym roku w ramach tej kampanii będziemy prowadzić takie zajęcia – dodał Rafał Studziński.

Gdyński budżet kampanii „Rowerowy Maj” to 200 000 zł.