1. Home
  2. Bez kategorii
  3. BENTLEY NAVIGATOR i NAVIGATOR MOBILE
BENTLEY NAVIGATOR i NAVIGATOR MOBILE
0

BENTLEY NAVIGATOR i NAVIGATOR MOBILE

0

Ponad 85 przedsiębiorstw nominowanych do nagród Be Inspired usprawnia przepływ pracy nad modelami przy użyciu programów Bentley Navigator i Navigator Mobile.

Wiodące firmy projektowe i budowlane wdrożyły programy Bentley Navigator i Navigator Mobile, aby usprawnić koordynację międzydyscyplinarną i wykorzystać modele projektu w celu poprawy bezpieczeństwa w czasie budowy i eksploatacji. Niezależnie od tego czy osoby pracujące nad projektem przebywają w biurze czy na placu budowy mają lepszy wgląd w modele.

Ponad 85 firm nominowanych do nagród Be Inspired 2015 korzystało z programu Navigator, aby skutecznie rozwiązać kwestie koordynacji projektowania, tworzenia harmonogramu i bezpieczeństwa w multidyscyplinarnych projektach realizowanych na całym świecie. Dzięki wykorzystaniu bogatych informacji zawartych w modelach na potrzeby oceny projektu i budowy, w biurze i w terenie, znacząco zredukowano błędy i koszty, skrócono harmonogramy dostaw i poprawiono bezpieczeństwo wybudowanych elementów infrastruktury.

Doskonałym przykładem jest firma SEI Engenharia de Projectos, która była w stanie zapobiec wypadkom podczas realizacji projektu Mina Salobo. Praca na wspólnym modelu w programie Navigator pozwaliła na lepsze wykrywanie problemów związanych z bezpieczeństwem wszystkich branż. Ta funkcja umożliwiła inżynierom bezpieczeństwa przeprowadzenie przeglądów projektu w szerszej perspektywie – obejmującej wiele dyscyplin. Dzięki temu odnotowano 50–70-procentowy wzrost liczby wyraźnie zidentyfikowanych obszarów potencjalnego zagrożenia, takich jak rury, kanały kablowe oraz zablokowane drogi ewakuacyjne.

Wiele zespołów zauważyło, że multidyscyplinarna współpraca przy projekcie znacznie się polepszyła dzięki możliwości wykrycia i wyeliminowania kolizji między różnymi branżami w trakcie procesu projektowania. Pracując nad projektem budynku Shanghai SK firma Beijing Institute of Architectural Engineering Co., Ltd wykryła – za pomocą zawartej w programie Navigator funkcji rozwiązywania problemu kolizji – 50 000 miejsc kolizji między konstrukcją z usztywnionej stali, instalacją elektromechaniczną i wyposażeniem.

Zespoły pracujące nad projektami nominowanymi do nagród Be Inspired odnotowały przyspieszenie procesu podejmowania decyzji dzięki szerokiemu dostępowi do modeli projektu. Jeżeli chodzi o zdolność programu Navigator do symulowania harmonogramu, Roman Tokarenko, dyrektor ds. IT w firmie JSC Trest Gidromontazh, zauważył: Program Navigator firmy Bentley to współczesny zastępca diagramu Gantta jako narzędzia do wizualizacji harmonogramów sieciowych.

Przedsiębiorstwa na całym świecie odkrywają sposoby redukcji odpadów budowlanych w celu bardziej wydajnej realizacji projektów. W przypadku, opartego na inżynierii cyfrowej, projektu śluzy i przepompowni – Instytut Ningbo Yongxin, Shanghai Investigation, Design & Research Institute obliczył, że z programem Navigator firmy Bentley błędy projektu i przeoczenia zostały zredukowane, a jakość projektu poprawiła się dzięki zmniejszeniu liczby błędów o 95% liczby, co z kolei obniżyło koszty budowy.

opr. na podstawie materiałów firmy Bentley, fot. arch. Bentley