1. Home
  2. Bez kategorii
  3. NOWE SERCE SOPOTU
NOWE SERCE SOPOTU
0

NOWE SERCE SOPOTU

0

1 lipca – w dzień, gdy Polska objęła prezydencję w Unii Europejskiej, został oficjalnie otwarty Plac Przyjaciół Sopotu… a jeszcze tydzień wcześniej powątpiewano, czy nowy plac będzie ukończony na czas. Plac Przyjaciół Sopotu znajdujący się w centrum kurortu, jest placem z prawdziwego zdarzenia – miejscem, gdzie odbywają się najważniejsze imprezy, gdzie spotykają się mieszkańcy i turyści.

Podczas powstawania planów przebudowy placu bardzo duży nacisk kładziono na architekturę, dzięki której Plac miał zyskać nowy wizerunek przestrzeni miejskiej na miarę XXI wieku. Powierzchnia placu obejmie ok. 1,5 ha.

Produkty na miarę tak ważnego projektu

Plac Przyjaciół Sopotu to inwestycja, która wymagała od naszej firmy szczególnego zaangażowania, w wyniku którego dostarczyliśmy produkt o najwyższej jakości zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym. Na tej prestiżowej inwestycji zastosowane zostały odwodnienia liniowe FASERFIX® KS 300.
Ze względu na bliskość morza, oraz reprezentacyjny charakter miejsca o bardzo dużym natężeniu ruchu szczególnie w okresie letnim, dostarczone produkty zostały dodatkowo na życzenie zabezpieczone specjalną powłoką epoksydową w kolorze rusztów. Zastosowana powłoka spełnia nie tylko wymóg dotyczący zabezpieczenia produktów przed działaniem czynników środowiska morskiego, ale również walor estetyczny.
Ramy zwieńczające korytka wykonane zostały ze stali nierdzewnej wysokiej jakości, co również gwarantuje nie tylko estetyczny wygląd, ale również długotrwałą odporność na działanie czynników atmosferycznych. Dostarczone ruszty żeliwne zostały zabezpieczone przed korozją specjalną powłoką galwaniczną KTL, która zapewnia estetyczny wygląd i trwałość.

Zastosowane produkty: FASERFIX® KS 300 z ramami ze stali nierdzewnej z rusztami żeliwnymi kl. D 400 z powłoką KTL – ok. 350 m.