1. Home
  2. Bez kategorii
  3. SYSTEMY SZALUNKOWE PALISANDER
SYSTEMY SZALUNKOWE PALISANDER
0

SYSTEMY SZALUNKOWE PALISANDER

0

Różnorodność i uniwersalność systemów szalunkowych Palisander pozwala na wykonanie różnorodnych elementów konstrukcyjnych.

Mammut – Szalunek superwytrzymały

Mammut – jedyny szalunek ścienny na rynku wytrzymujący parcie świeżej mieszanki betonowej do 100 kN/m². Mammut 350 jest systemem ściennym, który posiada płyty o wysokości do 3,50 m.  Charakteryzuje się absolutną symetrią obrazu punktów spinających i fug łączeniowych.
Elementy dostępne są w wysokościach: 350, 300 i 125 cm.
Największa płyta o wymiarach 350×250 zapewnia 8,75 m² szalowanej powierzchni.

MevaDec – Szybkie i proste szalowanie

Dzięki zastosowaniu szalunku panelowego stropowego MevaDec możliwe jest rozszalowanie nawet po trzech dniach od betonowania.
Nowatorski panelowy system MevaDec dzięki zastosowaniu głowic opadowych zapewnia bardzo szybką rotację szalunków.
Opad głowicy o 19 cm zapewnia bezproblemowy demontaż dźwigarów oraz paneli, które ze względu na niską wagę mogą być przenoszone bez użycia żurawia.

PAL-BS – Skrojony na miarę

Uniwersalność systemu pozwala na wykonanie różnorodnych elementów konstrukcyjnych. Możliwość zastosowania różnorodnego poszycia (sklejka, blaty 3-warstwowe etc.) w połączeniu z dowolnością dopasowania kształtu sprawia, że system szalunkowy PAL-BS doskonale sprawdza się przy realizacji różnych obiektów kubaturowych oraz inżynieryjnych.
PAL-BS znajduje zastosowanie szczególnie przy realizacji następujących obiektów: estakady, konstrukcje mostowe, tunele, ściany oporowe, obiekty przemysłowe itp.
Różne długości belek kotwiących i dźwigarków drewnianych umożliwiają dostosowanie szalunku do konkretnego zadania inżynieryjnego, uwzględniając przy tym wszystkie wymagania stawiane konstrukcji odnośnie odkształceń, powierzchni betonu, etc.

PAL-MAX – Do przenoszenia dużych obciążeń

System inżynieryjny PAL-MAX został zaprojektowany z myślą o przenoszeniu znacznych obciążeń pionowych, które generowane są w trakcie realizacji obiektów infrastruktury kolejowej lub drogowej t.j. mosty, wiadukty lub tunele, a obecność naturalnych przeszkód (istniejące rzeki lub cieki wodne) lub sztucznych (linie kolejowe lub drogowe) uniemożliwiają zastosowanie standardowych konstrukcji podpierających szalunki.

PAL-S4 – Szybkość i bezpieczeństwo

Szalunek słupa PAL-S4 umożliwia wykonanie słupów żelbetowych o przekrojach prostokątnych i kwadratowych o wymiarach od 20 do 60 cm w stopniowaniu, co 5 cm . Jego wytrzymałość na parcie mieszanki betonowej wynosi do 80 kN/m². Konstrukcja wykonana na zasadzie skrzydeł wiatraka pozwala na łatwe i szybkie otwarcie lub zamknięcie szalunku. Poszycie stanowi płyta z tworzywa sztucznego, który zapewnia idealną powierzchnię betonu po rozszalowaniu. Wysokość płyt szalunku słupa wynosi 300 i 100 cm.
Szalunek PAL-S4 został wyposażony w pełni bezpieczny zestaw BHP składający się z drabiny i podestu betoniarskiego. Szalunek PAL-S4 ma możliwość przemieszczania bez użycia żurawia i całkowitego demontażu na niewielkie odległości ze względu na zastosowanie kółek.

PAL-X3M – Precyzyjne kształtowanie

Wykonanie obiektów lub jego elementów o nieregularnych i nietypowych kształtach wymaga, oprócz umiejętności i wiedzy technicznej, odpowiednich narzędzi pracy. Łuki, filary, pilastry, elipsy i inne dowolne wzory i formy – można zaszalować przy użyciu najnowszych rozwiązań, dostępnych w naszej ofercie. Są to szalunki specjalne z tworzyw sztucznych – PAL-X3M, umożliwiające odwzorowanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów.